Nejčastější chyby u pojištění dětí – na co si dát pozor a jak je pojistit

Nejčastější chyby u pojištění dětí - na co si dát pozor a jak je pojistit

Právě pojištění dětí je nejchybovější kategorií životního pojištění. Ještě stále zde bohužel přetrvávají jisté neduhy z dob Multilevelových společností (MLM) a jejich finančních poradců, tedy přesněji prodejců. Naštěstí už dávno je pryč doba nedostatku informací, a právě níže uvedené podklady si můžete ověřit na internetu.

Ve článku určitě neporovnávám jednotlivé pojišťovny, varianty a možnosti. Je to totiž nemožné. Metodiky a nabídky pojišťoven se mění celkem častokrát a proto se vždy řeší varianty a pojišťovny dle aktuální situace, dle nabídek pojišťoven a obchodních slev a akcí. I zde si ale dávejte pozor. Některé pojišťovny třeba lákají na dvojnásobek či trojnásobek pojistného krytí při dopravní nehodě. Tady jde spíše o loterii. Úmrtnost při dopravních nehodách je totiž statisticky minimální. Jinak tomu ale je u trvalých následků z případné nehody.

Pojištění dětí beru v tomto článku samozřejmě obecně. Pokud má vaše dítě jako koníčka sporty, při kterých může dojít k vážnějšímu zranění, je samozřejmě nutné toto promítnout i do nastavení pojištění a krytí rizik. Jiné pojištění je pak potřeba pro aktivně sportující děti, registrované ve sportovních klubech nebo i sportovce na profesionální úrovni.

Běžné pojištění dětí neslouží ke zbohatnutí, ale má v případě pojistné události zajistit finanční prostředky na léčbu, zdravotní pomůcky, náklady na dopravu při rekonvalescenci, výpadek příjmů ošetřujícího rodiče atd.

Nastavení pojištění dětí pouze na úrazy je špatná volba

„Náš Jirka si zlomil ruku a dostal 7.000 Kč! Ještě, že máme tu pojistku“. Přesně to můžete občas zaslechnout od svých známých. Zní to lákavě, ale Jirka má štěstí, že mu ruka v pořádku srostla a nemá žádné trvalé následky. Statisticky vzato je na tom výborně, protože úrazové pojištění jako takové, je celkem drahé pojištění a v poměru k výplatě pojistných událostí a přeplacenému pojistnému zaplatí rodiče spoustu peněz zbytečně navíc.

Nejvhodněji nastavená pojistka pro děti v sobě zahrnuje nejen trvalé následky úrazu, ale i pojištění velmi vážných onemocnění a invaliditu. Nejčastější rizika jsou z nemocí a ne pouze z úrazů.

Základem každého pojištění dětí je zejména:

  • Vážné nemoci a úrazy: Min. 1.000.000 Kč
  • Trvalé následky úrazu: Min. 1.500.000 Kč
  • Invalidita : od 3.000.000 Kč, případně dlouhodobá péče

Takto nastavené pojištění například pro tříleté dítě, stojí 400 Kč /měsíc. Pokud přidáte i připojištění ošetřování s částkou 400 Kč/den, vzroste cena o 100 Kč na 500 Kč/měsíc. To je mnohem rozumnější řešení, než platit za úrazové pojištění a riskovat dopad dlouhodobých nemocí a trvalých následků třeba i z toho úrazu. V některých případech lze tuto cenu a pojistné krytí využít třeba až do věku „dítěte“ 25 let.

Svým klientům nastavuji pojistky přesně dle jednotlivých parametrů a přeji jim, ať tuto pojistku nikdy nepotřebují. Je vždy lepší zaplatit peníze za krytí možných rizik, ale mít jistotu, že když se něco stane, nezůstanete bez peněz a bez pomoci. U povinného ručení automobilu také nikdy nevíte, kdy bude potřeba, ale můžete se na pojištění spolehnout. Tedy pokud jej máte správně a dostatečně nastaveno.

Pojištění dětí neslouží ke spoření

Buď chcete dítěti spořit, a zvolíte si vhodný produkt odpovídající délce spoření pro děti a způsobu odkládání peněz, nebo jej pojistíte a vyberete vhodné pojištění. To oboje lze samozřejmě využít zároveň, ale nikdy nepropojujte spoření a pojištění. Efektivita takového „spoření do pojištění“ je mizivá a zbytečně vyhazujete peníze za poplatky a za daně ze zhodnocení, které pak musíte zaplatit státu. Nějaké daňové úlevy za pojistné jsou pak nesmyslným argumentem prodejců těchto spořících pojistek. I samotná Česká národní banka označila využití pojištění jako nástroje pro spoření a zhodnocení peněz jako nemorální.

Když chcete mít správně nastavené nejen pojištění dětí

Nemáte jistotu, jestli je vaše pojistka správně nastavená? Chcete mít přehled a doporučení, jak nastavit osobní pojištění pro vás i vaše děti? Odešlete formulář a já nebo moji kolegové s vámi probereme vše potřebné, zajistíme pro vás porovnání a k tomu máme i další výhody. Platí po celé České republice.

[]
1 Step 1
Vaše jméno a příjmení
Město
Vaše telefonní číslo
Mám zájem o:
Váš dotaz nebo připomínka
0 /
Previous
Next

Řešíte situaci ve článku? Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat vyplněný formulář

[[[["field19","equal_to","1"]],[["show_fields","field17,field13,field12,field18,field10,field21,field23"]],"or"],[[["field19","equal_to","2"]],[["show_fields","field17,field20,field13,field12,field22,field21"]],"and"],[[["field19","equal_to","3"]],[["show_fields","field12,field13,field21,field10"]],"and"]]
1 Step 1
Zde je Vaše šance na lepší hypotéku! Vyberte si:
Máte už vybranou vhodnou nemovitost
Kolik potřebujete půjčit?
Úvěr 100000,- Kč
0
Úvěr 10000000,- Kč
Kdy máte datum fixace úrokové sazby:
Vaše telefonní číslo
Zde je místo pro Vaše dotazy a upřesnění požadavku
0 /

Odešlete svůj požadavek a kontakty. O ostatní už se postarám.

Previous
Next