Spoření pro děti je v posledních 4 letech čím dál více poptávaná služba, kterou s klienty řeším. Je to nejen díky aktuální ekonomické situaci v České republice, která se každým rokem lepší, ale hlavně i čím dál větší odpovědností rodičů a jejich snahou zajistit nejen sebe, ale i své dítě. K tomu dnes slouží spousta variant a ne každé jsou vhodné a výhodné třeba právě pro vaši představu a spořící plán. Kvůli obsahu a poskytovaným informacím se článek opět zobrazí až po nasdílení mého odkazu na Facebooku. Určitě za tuto protislužbu získáte nejen potřebné a praktické informace jak spořit, proč spořit, kde brát peníze na spoření když jste třeba na mateřské, a zároveň se Vám odemkne možnost získat minimálně 1.500,- Kč a více jako odměny a to i opakovaně. To za to určitě stojí.

Obsah článku

 1. Proč zakládat spoření pro děti
 2. Kde brát peníze na spoření
 3. Spoření pro děti není jen Stavební spoření. Co tedy vybrat?
 4. První krok pro volbu spoření pro děti
 5. Stavební spoření pro děti
 6. Termínované vklady
 7. Spoření pro děti do komodit
 8. Dlouhodobé spoření pro děti
 9. Co nepoužívám pro spoření pro děti?
 10. Jak můžete získat zajímavou odměnu

[sociallocker id=“2672″]

Děkuji za vaše nasdílení článku a zde je slíbený obsah, včetně možnosti získat jednoduše peníze v hotovosti na ruku bez jakéhokoliv upisování, nákupu služby atd. Tato nabídka je pod hlavním textem článku.

Proč zakládat spoření pro děti? Na to si musíte odpovědět vy sami, ale jistě už máte představu pro ten „svůj důvod“. Ať už je to spoření na střední a vysokou školu v České republice nebo zahraničí, vlastní peníze pro pohodlnější start do života, případně i jako základ pro vlastní bydlení po studiu. Je jedno, jestli půjde o peníze na vybavení bytu nebo pro peníze na vlastní zdroje pro vlastní hypotéku.

Kde brát peníze na spoření? Předpokládám, že už máte vytvořenou finanční rezervu domácnosti a dokážete hospodařit se svými penězi. Občas se stane, že není tolik peněz, kolik je potřeba, ale vždy se dá najít způsob, jak ušetřit. Navíc u všech variant pro spoření pro děti není povinnost každý měsíc posílat peníze. Vždy můžete polevit, poslat jen část, nebo i na několik měsíců přestat posílat úplně. To má ale samozřejmě vliv na konečnou částku, kterou si chcete naspořit. Dá se také ale řešit to, kde ušetřit peníze ve vašem rodinném rozpočtu. Toho lze docílit nejen porovnáním poplatků za elektřinu a plyn, ale i tak, že si prostě po celý měsíc píšete vaše náklady co jste kde utratili. Třeba jedno vynechání večeře v restauraci vám ušetří minimálně 300,- Kč a i to se hodí. Také za časopisy se nemusí tolik utrácet, pokud máte k dispozici internet, je plno online magazínu pro vás i pro děti. To tedy pro představu, jak se dá ušetřit.

Spoření pro děti není jen Stavební spoření. Co tedy vybrat?

Úplně na začátku se musíte sami rozhodnout několik věcí. Podle toho se pak vybírá vhodná varianta a následně i poskytovatel. Jistě vás automaticky jako nejlepší varianta napadlo využít stavební spoření. Ne vždy tomu tak ale je. Pro lepší představu si raději vše pište na papír. Nic tak nezapomenete a můžete si pak porovnávat. Nikdo neříká, že si můžete vybrat jen jednu variantu. S klienty podle jejich plánů a možností kombinuji klidně i několik variant a produktů spoření.

První krok pro volbu spoření pro děti

 1. Pro jaký účel chcete založit spoření pro děti
 2. Jak pravidelně a kolik chcete odkládat, případně kolik chcete mít na konci spoření peněz k dispozici
 3. Máte již nějakou část peněz, kterou chcete vložit do spoření nebo začínáte od nuly?
 4. Chcete mít možnost měnit výši pravidelných vkladů na spoření?
 5. Chcete mít v případě potřeby přístup ke svým penězům bez jakéhokoliv postihu?
 6. Chcete mít peníze pod kontrolou, pokud v budoucnu začne dítě „zlobit“?

Stavební spoření pro děti

Délka spoření 6 let. Očekávané zhodnocení od 2% do 3,2% maximálně.Ano, stavebko je stále jedním z nejvíce rozšířených způsobů pro spoření. Jako výhoda se jeví státní podpora a i to, že reklamní kampaně jednotlivých poskytovatelů uvádějí zajímavé zhodnocení. V lednu a únoru třeba v televizi běžela reklama na stavební spoření od Lišky, se zhodnocením až 3,4%. To ale platí pouze s bonusem od spořitelny, státním příspěvkem, omezenou částkou na roční vklad (max. 20.000,- Kč/rok) a zhodnocení je ještě před zdaněním. To také sebere znatelnou část, protože toto zhodnocení podléhá dani z příjmu.

Termínované vklady

Délka spoření dle uvážení. Očekávané zhodnocení od 1% do 4,5%. Pokud máte k dispozici již něco naspořeno, můžete si dát na kratší dobu (+ rok, 3 roky nebo 5 let) peníze na termínovaný vklad. Podle výše vkládané částky a délky termínovaného vkladu pak máte i odpovídající zhodnocení. Bohužel během tohoto spoření nemáte přístup ke svým penězům. Tedy přesněji máte, ale přijdete zbytečně o zhodnocení a poplatky. Toto zhodnocení podléhá dani z příjmu.

Spoření pro děti do komodit

Délka spoření dle uvážení. Očekávané zhodnocení od 2% do 5%. Už vám volal spolužák, že má pro vás perfektní šanci, jak zhodnotit peníze a poté jste dostali nabídku pro spoření do zlata / stříbra, diamantů atd? I já občas obdržím takové nabídky skrze telefonní call centra. Vždy ale s poděkováním popřeji hezký zbytek dne a zavěsím. Ušetřím tak čas sobě i operátorce. Tato varianta spoření není až tak zhodnocení peněz, jako spíše udržení jejich hodnoty oproti inflaci. Obecně platí pravidlo, že tento způsob investice by neměl být více jak 10% z vašeho celkového portfolia ke zhodnocení a to maximálně tak do zlatých svitků/plátků. Určitě bych nekupoval certifikáty na cokoliv. Už teď je v oběhu mnohem více certifikátů na zlato, než ve skutečnosti existuje zlata v reálu obecně. Nevýhodou spoření do zlata je následná závislost na odkupní ceně zlata za x let a s tím spojené poplatky.

Dlouhodobé spoření pro děti

Délka spoření dle uvážení. Očekávané zhodnocení od 4% do 9% dle nastavení. Ideální variantou spoření dětem je nastavit ho na co nejdelší dobu. Využijete tak nejen své peníze, ale i své zhodnocené peníze v průběhu tohoto spoření a k tomu i máte dostatek času, který minimalizuje případná rizika. Pod pojmem dlouhodobé spoření beru spoření na více jak 8 let. Výhodou je, že v případě nutnosti nemusíte pravidelně odesílat peníze na spoření a pokud není jiná varianta, můžete si peníze bez poplatku vybrat všechny nebo jen část. Toto zhodnocení nepodléhá dani z příjmu a můžete jej využít i pro sebe, třeba k levnějšímu splacení hypotéky nebo jako znatelné přilepšení k důchodu.

Co nepoužívám pro spoření pro děti?

Sami vidíte, že je k dispozici spousta variant, jak naspořit nejen dítěti, ale i sobě. A to jsem některé varianty a možnosti ještě ani neřešil. Proč? Protože nejsou dostatečně efektivní, nebo je lepší je řešit až v pozdějším věku dítěte. Třeba takové penzijní spoření / připojištění…Opravdu chcete posílat peníze na minimální zhodnocení, kde samozřejmě dítě nedostane příspěvek zaměstnavatele a ještě si na své peníze „sáhne“ až kdoví kdy? To ještě neřeším, jak to za X let bude nebo nebude s příspěvkem státu a daňovým zvýhodněním.

Virtuální měny v čele s Bitcoinem jsou spíše taková riziková hra s penězi, která není vhodná jako spoření pro děti. Dá se zajistit vyloučení měnového rizika (pohyb kurzu dolaru vůči Kč), ale pořád je to silně výkyvová investice, u které nevíte, co bude za rok, pět nebo 10 let. Ještě je zde riziko nových kryptoměn, které ne jsou vždy bezpečné. Můžete totiž narazit i na zajímavě vypadající nabídku investice do kryptoměny, ale ve skutečnosti půjde o letadlo nebo podvod. Nechme tedy kryptoměny taťkům na hraní a vybereme něco jistějšího.

Jak můžete získat zajímavou odměnu

Na začátku jsem Vám slíbil, že můžete získat zajímavou odměnu. Přesněji řečeno jde o několik možných odměn, podle toho, jak tuto příležitost využijete. Jelikož se pohybuji ve světě financí a mým hlavním oborem jsou hypotéky a služby s tím spojené, nabízím svým klientům a uživatelům mých webů možnost získat finanční odměny za doporučení. Odměny vyplácím nejen za doporučení zájemce o novou hypotéku nebo její refinancování, ale také nově za doporučení prodávané nemovitosti.

Ve svém okolí jistě najdete někoho, kdo si chce pořídit výhodnější hypotéku nebo refinancovat již splácenou hypotéku. Právě to je vaše příležitost, jak získat odměnu. Na www.odmenyzahypoteky.cz mám jednoduchý formulář, kde můžete po udělení souhlasu zájemce odeslat jeho kontaktní údaje. Já už se postarám o vše potřebné a vy dostanete odměnu podle toho, jak velkou si bude zájemce brát hypotéku. Ve formuláři naleznete okénko „KÓD“ a pokud do něj vložíte „SPOŘENÍ“, tak se vaše odměna navýší na 0,35% z výše čerpaného úvěru, který zájemcům zajistím. Tj. 3.500,- Kč za každý jeden milion. To už je celkem zajímavá odměna, že? A takto si lze vydělat i na neomezeně úvěrech. Nemusíte doporučovat jen zájemce o hypotéku, ale i někoho, kdo hledá nemovitost. Pro něj získám dům či byt dle jeho potřeb a následně i hypotéku na zvolenou nemovitost. Vida…odměna je vaše. Tato doporučení jsou platná po dobu 1 roku, takže pokud se někdo nerozhodne hned, ale až v průběhu jednoho roku, odměna je…. ano, vaše.

Odměnu 5.000,- Kč vyplácím i za doporučení zájemce o prodej nemovitosti, takže jestli někdo prodává nemovitost a vy jej doporučíte, získáte další odměnu z každé takto prodané nemovitosti!

[/sociallocker]

[]
1 Step 1
Vaše jméno a příjmení
Město
Vaše telefonní číslo
Jaký je Váš hlavní důvod spoření?
Kolik si chcete naspořit
Kolik si chcete odkládat
Váš dotaz nebo připomínka
0 /
Previous
Next

 

Zdroj obrázku: Designed by Freepik

Řešíte situaci ve článku? Chcete upřesnění?
Pomohu vám s tím.
Stačí jen odeslat vyplněný formulář

Sdílejte článek s přáteli