Penzijní připojištění ani stát Vás prostě nezachrání

Penzijní připojištění ani stát Vás nezachrání

Jsem OSVČ a i ke mě míří doporučení od Michaely Marksové – ministryně práce a sociálních věcí. Paní ministryně chce všem OSVČ vysvětlit, jak je důležité, abychom „ve vlastním zájmu“ zasílali co nejvyšší odvody na sociálním pojištění nebo penzijní připojištění. Jen tak si prý zajistíme odpovídající důchod.

Děkuji za Vaší radu paní ministryně, ale když vidím hospodaření státu a aktuální stav s podporou vyplácení důchodu, přijde mi Vaše doporučení spíše jako volání tonoucího státu o peněžní příspěvky.

Plánovaný jednorázový příspěvek pro důchodce ve výši 1.200,- Kč je spíše veřejný výsměch.

Paní ministryně, bohužel pro Vás, někteří z nás umíme počítat a víme, že ne všechna doporučení jsou výhodná. Proto si také jednoduše spočítám, že Vaše doporučení by mne stálo zbytečné peníze a obavy, jestli vůbec dostanu své peníze zpět a se správným zhodnocením v odpovídající výši. Již v současné má totiž stát potíže s vyplácením důchodů a co teprve za nějakých 25 let.

Penzijní připojištění od prodejců

V nedávné době jste jistě dostali nabídku od svých sousedů, kamarádů nebo i od někoho z rodiny na nové penzijní připojištění. S takovými prodejci na penzijní připojištění se doslova roztrhl pytel. Penzijní společnosti naverbovali doslova kohokoliv jen proto, aby pod svá křídla sesbírali co nejvíce zájemců o penzijní připojištění a také to podle toho i vypadalo. Rychlá školení a šup prodávat. To se pak člověk od takových prodejců dozvěděl tolik zajímavých argumentů k prodeji a využití pro penzijní připojištění, až sám žasl.

Výnos maximálně 3% p.a.? Na penzijní připojištění nic moc

Každý finanční produkt má svoje výhody i nevýhody. Za celou dobu existence těchto penzijních fondů nedošlo ke zhodnocení prostředků nad 3%. Fondy mají totiž od státu regulaci s omezením možností svých investic. U penzijního spoření do penzijního fondu je jedinou výhodou příspěvek zaměstnavatele. I tak je ale lepší nastavit spoření tak, aby jste zasílali co nejméně ze svého a získávali co nejvíce od zaměstnavatele. Jednou z nevýhod pro penzijní připojištění je totiž likvidita penzijního připojištění. Peníze můžete využívat pouze omezeně a pouze dle předem daných pravidel. Ano, nejen státní příspěvek, ale hlavně Vaše peníze jsou oproti jiné investici hůře dostupné.

Příspěvky státu na penzijní připojištění toho moc nezachrání

Pokud si vše správně spočítáte, dá se jednoduše získat výsledek, že penzijní připojištění do penzijních fondů prostě není vhodné pro dlouhodobé odkládání peněz na důchod. Stejně tomu je i u odvodů za sociální pojištění. Prostě jen státu posíláte peníze a v případě potřeby nic nemáte.

Rizika a nevýhody u penzijního připojištění
  • V případě Vašeho úmrtí jde penzijní připojištění do dědictví a zůstává otázkou, jestli Vám v tu dobu ponechá stát jeho příspěvek
  • Peníze nejsou oproti jiným možnostem dostatečně zhodnoceny
  • Opravdu si myslíte, že stát bude přispívat na Vaší měsíční platbu i za 10 nebo 15 let?
  • Pokud nezaplatíte měsíční platbu, nemáte ani státní příspěvek
  • Státní příspěvek je omezen na max. 230,- Kč / měsíc za Váš příspěvek 1.000,- Kč

Pokud si budete jako OSVČ posílat měsíčně minimální platbu na Sociální pojištění a zbytek na vhodnou investici, lze dosáhnout mnohem lepších výsledků a podmínek i když nebudete dostávat státní podporu.

Spoření tímto způsobem lze  použít na cokoliv, nejen na důchod. Odkládat si můžete na příchod dítěte, dřívější odchod do penze, dětem na podporu vlastního bydlení nebo i na levnější splacení hypotéky.

[button color=““ size=“large“ type=“square“ target=“_self“ link=“https://petrparizek.cz/kontakty/“]CHCI ZÍSKAT VYHODNĚJŠÍ SPOŘENÍ[/button]

Řešíte situaci ve článku? Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat vyplněný formulář

[[[["field19","equal_to","1"]],[["show_fields","field17,field13,field12,field18,field10,field21,field23"]],"or"],[[["field19","equal_to","2"]],[["show_fields","field17,field20,field13,field12,field22,field21"]],"and"],[[["field19","equal_to","3"]],[["show_fields","field12,field13,field21,field10"]],"and"]]
1 Step 1
Zde je Vaše šance na lepší hypotéku! Vyberte si:
Máte už vybranou vhodnou nemovitost
Kolik potřebujete půjčit?
Úvěr 100000,- Kč
0
Úvěr 10000000,- Kč
Kdy máte datum fixace úrokové sazby:
Vaše telefonní číslo
Zde je místo pro Vaše dotazy a upřesnění požadavku
0 /

Odešlete svůj požadavek a kontakty. O ostatní už se postarám.

Previous
Next