Je lepší spoření nebo investice? Nejčastější chyby a omyly u zhodnocení

Častokrát se u nových klientů setkávám s tím, že ne zcela vhodně využívají své možnosti a volné finanční prostředky, které mají k dispozici. Ať už jde o Ať už jde o spoření, pojištění nemovitosti nebo další služby, vždy je možnost porovnání a možného zlepšení. Již po první schůzce od nich často dostávám zprávy a e-maily s poděkováním za vysvětlení situace. Mým cílem není pouze prodat zájemcům požadované služby, ale spolupracovat dlouhodobě. Jen tak se totiž dá dosáhnout předem zvoleného cíle.

Nejčastějším dotazem, který se ke mě dostává, je otázka vhodného spoření a investic pro zhodnocení finančních prostředků. Jaké nejčastější chyby se můžete dopustit? Informace máte opět k dispozici zcela zdarma. Stačí jen nasdílet můj odkaz na Váš Facebook profil. Pro zobrazení článku proto pokračujte dle instrukcí

Nejčastější chyby nejen u spoření

[sociallocker]

„Ještě mám čas si spořit na důchod“ – Ano, jistě, každý si může rozhodovat sám o svém čase. Jenže taková rozhodnutí Vás pak stojí celkem dost peněz. Už jen z logiky věci je jasné, že čím déle si začnete spořit na důchod, tím větší částku si musíte každý měsíc odložit a díky kratší době pak máte i menší zhodnocení.

„Pětistovka měsíčně bude stačit“ – Nebude. Již před začátkem spoření na důchod je potřeba si stanovit, v kolika letech chcete jít na odpočinek a kolik peněz budete potřebovat. Nemusíte přemýšlet, jaké asi tak budou ceny za 15, 20 nebo 30 let. Stačí zohlednit aktuální ceny. Do výpočtu pak zahrnuji vliv inflace na ceny i na vkládané peníze.

Nepravidelné odkládání – To se nemusí vyplatit, pokud vkládáte jednorázově větší částky na investice. Zrovna můžete nakoupit zbytečně draho a to pak zamrzí. U odkládání na spořící účty toto nehraje roli.

Nemáte stanovený časový horizont nebo potřebnou částku k naspoření – Vlastně si jen odkládáte nějaké peníze, abyste si poté něco koupili. Tím pádem ani nevíte, kdy přesně na to budete mít dost peněz.

„Investiční panika“ na trhu – Ve zprávách dávali reportáž o tom, že někde klesají akcie, že někde začala válka a to znamená to nebo to…..Pokud jste nenakoupili přímo jen akcií několika firem, není třeba se obávat nějakých strašných ztrát. Prostě jedete dál a o ostatní se postarají správci vašich investic. Od toho jsou placeni.

Investice na základě telefonické nabídky –

Tento seznam zdaleka není úplný, ale pro základní představu určitě postačí. Už teď máte více informací než ostatní a nic vám nebrání toho správně využít.

[/sociallocker]

Během spolupráce samozřejmě řeším s klienty různé dotazy a nabídky, které dostávají na svůj e-mail nebo od svých známých. V pohodlí tak získají potřebné informace a sami se pak rozhodnou, jestli nabídku přijmou nebo ne. Samozřejmě mám k dispozici i možnosti pro porovnání. Chcete také získat lepší podmínky a zhodnocení? Kontaktujte mne a kliedně se přihlašte k odběru novinek na e-mail.

[fc id=’1′ align=’center‘][/fc]

 

Jak si udělat opravdový pořádek ve financích?

Využijte bezplatný návod na Chytré plánování, a sami postupně uvidíte, na co je potřeba se soustředit přímo u vás. S tímto návodem mám u klientů 97% úspěšnost pro zlepšení jejich situace.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek