Aukce nemovitostí aneb jak koupit byt nebo dům v dražbě

Chcete ušetřit při nákupu nemovitosti a zajímáte se o aukce nemovitostí? V tomto sektoru lze totiž vydražit nemovitost za zajímavé ceny. Je sice pravda, že exekutoři si zajistí vhodný odprodej zvolených nemovitostí dle potřeby, stále ale zůstává dost poctivých exekutorů, kteří postupují dle zákona a do akcí nemovitostí se dostane celá škála nabízených položek.

Aukce nemovitostí – krok 1

Využijte aukce nemovitostí. Zajistím pro Vás financování

Nejdříve si rozdělíme využití aukce nemovitostí na dva hlavní důvody. Buď chcete v dražbě výhodně získat nemovitost pro vlastní bydlení včetně možnosti financování hypotékou nebo Vám dražba nemovitosti umožní investice se zajímavým zhodnocením. Nic Vám totiž nebrání nemovitost zrekonstruovat a nabídnout s výnosem k odprodeji přes vhodnou realitní kancelář. Tento postup je samozřejmě zdlouhavější a následný prodej nemusí proběhnout v očekávaném časovém termínu.

Aukce nemovitostí na vlastní bydlení

Při první variantě – aukce nemovitostí pro vlastní bydlení, je samozřejmě Vaší výhodou dostatečná příprava předem. Musíte nejen posoudit, jestli je vydražená cena k prodeji odpovídající ceně vydražené nemovitosti a je dobré vědět dopředu, jestli Vám banka poskytne hypotéku v potřebné výši. Prodejní cena nemovitosti totiž nemusí odpovídat odhadní ceně nemovitosti.

Při dražbě vypněte emoce

Jak řešit aukce nemovitostí

Děkuji za Vaše sdílení. Nyní máte k dispozici celý článek

 1. Seznam pro aukce nemovitostí je k dispozici jak na Internetu, tak i na vývěskách jednotlivých exekutorských úřadů. Z této nabídky si vyberete vhodnou nemovitost, která Vás zajímá a od dražitele si vyžádáte potřebné podklady.
 2. Při každé aukci se skládají dražební jistiny. Ty mají zaručit Váš zájem o draženou nemovitost a následně pokryjí náklady a poplatky, pokud se jako výherce dražby rozhodnete odstoupit. Jestliže ale dokončíte dražbu a uhradíte zbývající cenu nemovitosti, je dražební jistina brána jako část úhrady.
 3. Dražba nemovitostí probíhá v předem určeném čase na místě určení nebo formou elektronické dražby přes Internet. Během této dražby je na Vás, jak vysokou cenu chcete investovat.
 4. Vydražení nemovitosti a platba ve smluveném termínu – Nyní je podmínkou dokončení dražby zaplacení za vydraženou nemovitost. Platit můžete ze svých připravených peněz nebo ve formě bankovního úvěru. Ještě pořád mnoho zájemců o dražbu volí špatný postup, kdy si myslí, že nejdříve vydraží nemovitost a poté si zařídí hypotéku dle potřeby. Zde ale narazí na spoustu komplikací a potíží. Moji klienti mají ale již vše zajištěné a připravené. Společně jsme si připravili vše potřebné a již dopředu víme, do jaké výše se nám vyplatí dražit nemovitost.

 

[button color=““ size=“large“ type=“square“ target=“_self“ link=“https://petrparizek.cz/spocitat-hypoteku/“]ZÍSKEJTE KOMPLETNÍ SERVIS PRO FINANCOVÁNÍ DRAŽBY[/button]

 

Rizika při exekuci a aukci nemovitostí

Znemožnění prohlídky – Dlužník nemusí vždy spolupracovat při možnosti vlastní obhlídky nemovitosti před dražbou. To může zkomplikovat odhad nemovitosti, který Vám poskytne informace o skutečné ceně nemovitosti.

Zničení dražené nemovitosti – Dlužník před předáním nemovitosti může zničit vybavení nemovitosti včetně stěn, příček a pod. Proto je dobré ověřit si zajištění nemovitosti před touto hrozbou.

Právní vady v dražební / kupní smlouvy – Nechte si u svého právníka ověřit návrhy smluv, které podepisujete. Stejně tak s ním proberte další podmínky. Nikdy se nevyplácí šetřit za právníka.

Nedostatek financí na vydraženou nemovitost – Pokud jste neměli možnost udělat vlastní odhad nemovitosti nebo tento odhad nebyl k dispozici od dražitele, můžete vydražit nemovitost nad tuto odhadní cenu. Banka Vám pak může zásadně změnit podmínky hypoteční smlouvy nebo budete muset na rozdíl sehnat finanční prostředky jinde.

Nevhodná nemovitost do zástavy – Zejména bankovní odhadci se zaměřují na vhodnost nemovitosti do zástavy. Jestliže si berete na draženou nemovitost hypotéku a budete chtít ručit právě touto nemovitostí, banka jí do zástavy nepřijme. Nejčastější problém je věcné břemeno na nemovitosti, chybějící příjezdová komunikace nebo jiný soukromý vlastník pozemku s příjezdovou cestou.

Toto jsou samozřejmě základní komplikace, které mohou ohrozit převod nemovitosti z dražby a čerpání hypotéky. Postupné řešení jednotlivých komplikací totiž zabere dost času a jestli máte z dražby předem dané termíny k úhradě, hrozí Vám jejich promeškání.

Jak získat peníze na dražby nemovitostí?

Jaký je nejjednodušší způsob, jak se připravit na aukce nemovitostí? Kontaktujte mne. Při společné schůzce probereme Vaše potřeby, plány a možnosti. Na základě těchto informací pak zvolíme vhodný postup. To Vám ušetří nejen spoustu času, ale hlavně peníze.

Co pro Vás zajistím?

 • Vhodný postup pro financování
 • Posouzení bonity – schopnosti splácet
 • Volba správné banky nebo jiného poskytovatele
 • Administrativa a vyjednávání s bankou pro lepší podmínky
 • Obchodní slevy a bonusy
 • Asistence při čerpání hypotečního úvěru
 • Asistence na Katastru nemovitostí
 • Konzultace pro ještě levnější splácení úvěru
 • a další finančně-poradenské služby

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek