Co Čech to odborník…..aneb jak opravdu neřešit finance a hypotéku

Spousta z návštěvníků mých stránek mi zasílá dotazy, aby si potvrdili správnost tvrzení a doporučení od svých kamarádů a přátel. Častokrát jsou ale překvapeni, když zjistí zásadní nesrovnalosti nebo i nesprávnost některých tvrzení.

Co Čech, to odborník?

Jistě jste se již setkali s tvrzením „Co Čech, to muzikant“. V dnešní době to ale spíše platí na „Co Čech, to odborník“….hlavně na finance. Není tedy divu, že než aby šli klienti za odborníky či zkušenými poradci, radši svojí hypotéku nebo bankovní úvěr řeší s přáteli v hospodě u piva, případně přes plot se sousedem. V lepších případech pak s prodejci stavebního spoření. To ale není správné řešení.

Pokud má Váš soused nebo kamarád dobré zkušenosti se svým řešením, nemusí to automaticky znamenat, že toto řešení je vhodné i pro Vás, dostatečně a správně pokryje Vaše požadavky, že dostatečně využije Vaše možnosti a hlavně už nemusí být výhodné v aktuálním období.

Lidé se stále fixují na Stavební spoření jako na vhodný produkt pro odkládání úspor. To možná platilo před několika lety, kdy na trhu nebyly jiné nabídky. Skutečností ale je, že stavební spoření je v současné době výhodné pouze pro získání menších úvěrů na vybavení domácnosti nebo rekonstrukci. Takový úvěr by měl ale být maximálně do 200.000,- Kč.

Stavební spoření se státní podporou už není to co dříve

Jak tedy správně postupovat? Můžete se jít poradit s prodejcem do banky, který Vám ale nabídne pouze možnosti své banky a takto postupně obejít několik bank a sami si porovnáte nabídky a možnosti. Je jen otázkou, jestli s prodejcem na přepážce správně posoudíte vhodnost řešení.

Je totiž rozdíl mezi tím, když uzpůsobíte své potřeby nabízenému produktu, než když podle svých potřeb a možností rovnou zvolíte vhodné řešení. K tomu ani není potřeba využít pouze jeden nabízený produkt, jako je třeba hypotéka, ale můžete využít několik možností najednou.

Jak se zorientovat v nabídkách a možnostech? Nechte si poradit od nezávislého konzultanta. Připravím pro Vás návrhy vhodného řešení, včetně cenových kalkulací a kompletních informací, které Vám v bance nemusí sdělit předem. Je přeci jen na Vás, aby jste si pročetli Všeobecné obchodní podmínky atd.

 

Chcete získat lepší podmínky a kompletní servis nejen pro hypotéku? Kontaktujte mě a využijte můj servis.

 

[fc id=’1′ align=’center‘][/fc]

 

Jak si udělat opravdový pořádek ve financích?

Využijte bezplatný návod na Chytré plánování, a sami postupně uvidíte, na co je potřeba se soustředit přímo u vás. S tímto návodem mám u klientů 97% úspěšnost pro zlepšení jejich situace.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek