Jak koupit nemovitost a nedělat nejčastější chyby při výběru bydlení

Jak koupit byt a nedělat nejčastější chyby při výběru vlastního bydlení

Přemýšlíte o tom, jak koupit nemovitost a neudělat při tom chybu, neriskovat peníze a mít klid? V tom případě se vám hodí seznam častých omylů, chyb a přešlapů, kterých se jako kupující můžete dopustit. Článek vám tak ušetří spoustu času, starostí a nejspíš i peněz.

Základní body jsem sestavil na základě zkušeností při výkonu zprostředkování úvěrů na bydlení a z konzultací s klienty. Jistě se najdou i další rizika. Budu rád, pokud zašlete

Jak koupit nemovitost: Začneme tím nejčastějším omylem

Nejdříve si něco najdeme, a až potom budeme řešit peníze a hypotéku – To je asi nejčastější chyba. Zdá se to jako logický, ale ve skutečnosti je to spíše jednání proti vám. Proč? Protože když si pouze u své banky zjistíte, kolik asi můžete získat peněz na hypotéku, ještě to neznamená, že potom hypotéku opravu dostanete a už vůbec nevíte, jestli je poskytnutí úvěru za opravdu výhodných podmínek.

Nadhodnocená cena nemovitosti – V létě 2018 se spustila opravdu obrovská vlna zájmu o nemovitosti. Každý ze zájemců přemýšlel, jak koupit nemovitost ještě než začne regulace ČNB a tím pádem i rostly ceny nemovitostí. Jestli je prodejní cena opravdu nadhodnocená, se zjistí při následném bankovním odhadu. V některých případech banka po auditu akceptuje prodejní cenu, ale většinou musí prodávající zaplatit rozdíl ze svého.

Peníze získáme z prodeje naší nemovitosti – Ne vždy se podaří synchronizovat prodej vaší nemovitosti podle představ, plánu a s cenou, kterou očekáváte. Prodávající u nemovitosti o kterou máte zájem zase ne vždy bude čekat na vás a klidně prodá někomu jinému. Pokud s ním sepíšete rezervační smlouvu, tak si na určitou dobu zajistíte nemovitost pro sebe, ale musíte dodržet termíny v rezervační smlouvě nebo smlouvě o smlouvě budoucí a pokud to z jakéhokoliv důvodu nestihnete, hrozí vám ztráta rezervačního poplatku.

Máme dost času – Jak kdo. Již od října začnou platit nové podmínky, tedy přesněji doporučení z regulace ČNB, které opravdu zpřísní podmínky k poskytování hypoték. Pokud jste si na kalkulačce spočítali, že se vás to netýká, nebyl bych si až tak jistý. Navíc stále ještě je v plánu růst úrokových sazeb hypoték a tím pádem i vyšší splátky a zatížení rodinného rozpočtu. Právě teď , k 3 září už máte jen pár dnů, a proto nečekejte a přes formulář zašlete svoje požadavky. O ostatní se postarám. Nepříjemnou informací je, že některé banky začaly aplikovat přísnější podmínky už teď, v září. Tím se možnosti nových žadatelů ještě více zužují.

Sami vidíte, že původní dotaz jak koupit nemovitost není jen o hledání v nabídkách realitních kanceláří, ale i o dalších parametrech. Pro své prověřené klienty mám pak možnost bezplatné registrace pro neveřejné nabídky nemovitostí, které se teprve připravují k prodeji nebo jejich majitel nechce nabídku zveřejnit (rozvod, exekuce atd.)

Řešíte situaci ve článku? Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat vyplněný formulář

[[[["field19","equal_to","1"]],[["show_fields","field17,field13,field12,field18,field10,field21,field23"]],"or"],[[["field19","equal_to","2"]],[["show_fields","field17,field20,field13,field12,field22,field21"]],"and"],[[["field19","equal_to","3"]],[["show_fields","field12,field13,field21,field10"]],"and"]]
1 Step 1
Zde je Vaše šance na lepší hypotéku! Vyberte si:
Máte už vybranou vhodnou nemovitost
Kolik potřebujete půjčit?
Úvěr 100000,- Kč
0
Úvěr 10000000,- Kč
Kdy máte datum fixace úrokové sazby:
Vaše telefonní číslo
Zde je místo pro Vaše dotazy a upřesnění požadavku
0 /

Odešlete svůj požadavek a kontakty. O ostatní už se postarám.

Previous
Next