Investice do nemovitostí a jistota ještě před důchodem

V současné době je vhodně zvolená investice do nemovitostí ta správná jistota pro Vaše spokojené stáří i příprava na podporu Vašich dětí v budoucnu. S aktuální nabídkou úvěrů od banky můžete získat výhodnější hypotéku a ceny nemovitostí jsou také ideální. Stejně tak máte k dispozici vhodné nástroje pro zhodnocení peněz. Jak na investice do nemovitostí?

Investice do nemovitostí potřebuje plán a rozvahu

Maraton, co se vyplatí

Správné posouzení Vaší investice je třeba nejdříve náležitě propočítat. Musíte vzít v potaz spoustu faktorů. Jen tak lze nastavit investici do nemovitostí tak, aby se nejen sama splácela, ale vytvářela i finanční rezervu do budoucna, která se bude zároveň i zhodnocovat. Není to tedy o tom vybrat si jeden nebo dva byty a splácet je hypotékou.

 

[button color=“blue“ size=“large“ type=“square“ target=“_self“ link=“https://petrparizek.cz/kontakty/“]CHCI ZÍSKAT VÝHODNĚJŠÍ INVESTICI[/button]

 

U investice do nemovitostí se musíte soustředit zejména na:

Vhodná lokalita pro investice do nemovitostí – Například v Mostě nebo Chomutově máte opravdu nízké ceny bytů, které si můžete pořídit opravdu levně. Má to svůj důvod. V této lokalitě je vysoká nezaměstnanost a s tím spojená sociální vyloučenost lokality, vyšší kriminalita atd. Proto ne každý bude mít na placení nájemného a ne každý bude platit řádně a včas. Vhodné místo je proto v krajském městě, blízko Prahy nebo v nějakém městě s vysokou školou (např. Plzeň, Brno). Tam můžete pronajímat byty na dobu určitou studentům nejen v době studia, ale i přes prázdniny. Záleží na dohodě.

Zajištění zájemců o nájem – Hlavně na začátku si musíte zajistit vhodné nájemce, kteří budou platit včas. Je vždy lepší obětovat nějaké peníze a spolupracovat s některou z realitních kanceláří v místě pronájmu. Nejen že mají k dispozici zájemce o pronájem, ale vyřeší za Vás potřebné úkony.

Správa nemovitostí a splátek – Máte čas sledovat placení nájmů, kontrolovat funkčnost bytů a zajišťovat drobné opravy? I to se promítne do nákladů z pronájmu a ovlivní to výnos pro investice do nemovitostí.

Znalost pravidel pro nájem nemovitostí – Dnes to není o tom podepsat jednoduchou nájemní smlouvu, předat klíče a vybírat nájemné. Zákon o pronájmu v Novém občanském zákoníku je dnes komplikovaná záležitost, která spíše napomáhá nájemcům. Počítejte s tím pro vaše investice do nemovitostí.

Zhodnocení kaucí – V rámci Nového občanského zákoníku máte jako nájemce povinnost platit za vybranou kauci její zhodnocení, které odpovídá úročení dle produktu místních finančních společností. Není zde přesně určeno kolik to je, takže může jít o úrok od 1,9% dle úrokových sazeb u hypotéky, nebo klidně i 12% dle spotřebitelských úvěrů. Toto zhodnocení pak vyplácíte zpět dle dohody každý rok.

Zhodnocení placených nájmů – Máte už nájemníky, kteří Vám pravidelně splácejí? Část nájmů jde samozřejmě na splácení hypotečních úvěrů, za které jste si pořídili nemovitost. Zbývající částku ale v žádném případě nesmíte utrácet. To by Vaše investice do nemovitostí nedopadla dobře a zbytečně by se Vám prodražila. Nejdříve si vytvořte na spořícím účtu.

 

[button color=“orange“ size=“large“ type=“square“ target=“_blank“ link=“https://www.ingbank.cz/zalozit-ing-konto/?referal_client_number=4648666&utm_source=ib&utm_medium=e-mail&utm_campaign=mgm&uc=4648666″]CHCI NEJLEPŠÍ SPOŘÍCÍ ÚČET S ODMĚNOU[/button]

Připravte si občanský průkaz a druhý doklad totožnosti. Spořící účet si založíte zdarma hned teď i pro jiné účely!

Na spořícím účtu si ponecháte rezervu pro výpadek příjmů z nájmů. Prozatím si zde odložíte přijaté kauce za pronájem a minimálně 3 měsíční splátky na hypotéku za každý byt. Pokud nebudete mít nájemce nebo se zpozdí s platbou, můžete použít tyto peníze a pak rezervu doplnit.

Pravidelné spoření pro investice do nemovitostí – Máte vytvořenou finanční rezervu pro splácení? V tom případě můžeme začít odkládat pravidelně každý měsíc potřebnou částku která Vám svým zhodnocením umožní splatit hypotéku pro byty použité u investice na nemovitostí ještě levněji a rychleji. Během několika let se totiž bude snižovat Váš dluh na hypotečním úvěru a peníze se budou hodnotit ještě rychleji.

 

[button color=“blue“ size=“large“ type=““ target=“_self“ link=“https://petrparizek.cz/kontakty/“]Chci získat lepší zhodnocení pro svoje peníze[/button]

 

Další náklady pro investice do nemovitostí – Počítejte nejen s náklady na mimořádné opravy, ale mějte vyřešeny i rezervy na větší opravy a případné pravidelné platby do fondu společných oprav. Budete samozřejmě platit i daně z příjmu za pronájem. Je jen na Vás, jestli si zvolíte položkové nebo paušální výdaje. Vždy je ale lepší poradit se s účetním nebo daňovým poradcem

Získejte výhody pro investice do nemovitostí, kontaktujte mě

[fc id=’1′ align=’center‘][/fc]

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek