Finanční analýza je jako servisní prohlídka Vašeho auta

Jak nejlépe vysvětlit to, co dělám pro své klienty? Co je to vlastně finanční analýza a k čemu Vám slouží? Můžu zde ukazovat spoustu výpočtů, porovnání a grafů, které využívám. Nejjednodušší variantou je ale názorný příklad. Nejvhodnější přirovnání je právě s automobilem a jeho servisem. Proč zrovna s automobilem? Ukáži Vám to na několika příkladech, které Vám budou dávat smysl.

Finanční analýza jako kompletní servis

Dejme tomu, že máte automobil. Takový automobil je praktická věc a umožňuje Vám dostat se nejen pohodlně, ale i bezpečně a rychle tam, kam potřebujete. K tomu, aby automobil fungoval a dovezl Vás na místo určení je ale potřeba několik zásadních věcí. Ty nejhlavnější jsou samozřejmě aktuální stav vozidla, dostupný benzín (peníze a jejich využití), místo určení (to, čeho chcete za x let dosáhnout), výběr trasy a pojištění vozidla (životní pojištění).

Finanční analýza od začátku

Vezměme to tedy od začátku. Svoje auto jste si nemohli vybrat. Bylo Vám přiděleno a každý z nás má jiné auto/možnosti. Někdo dostal od rodičů nový Mercedes, jiný ojetou Fábii. Nyní je tedy na Vás, jak se budete o auto starat a jak jej využijete. Každý správný uživatel vozidla dodržuje servisní opravy a o svoje auto se stará. Na servisní prohlídku nemusíte hned, pokud ale chcete mít jistotu, je dobré si auto nejdříve ověřit.

Svoje auto jste si nemohli vybrat

Servisní prohlídky automobilů ale neprobíhají tak, že v servisu oznámíte „divný klapot v motoru“ a pod. Prostě předáte auto pověřené osobě, sdělíte potřebné informace a necháte odborníka, aby kompletně posoudil stav Vašeho automobilu. Ano, opravdu kompletně, zejména při první prohlídce. Pokud totiž přijedete do servisu, že chcete pouze opravit klapání v motoru a mechanik se bude pouze soustředit na odstranění závady, nezjistí dostatečně její příčinu. Může opravit vadné těsnění a vy odjedete s opraveným autem. Je ale velice pravděpodobné, že se brzy znovu uvidíte v tom samém servisu s tou samou závadou.

Pokud by ale mechanik kompletně prohlédl vše potřebné a podstatné na Vašem automobilu, zjistil by, že nekvalitní olej způsobil přehřívání důležité součástky, která spálila těsnění a to způsobilo vaše potíže.

Při podrobnější analýze Vašeho automobilu a konzultaci s mechanikem se také dozví, že s autě častokrát jezdíte v náročnějším terénu. Proto dostanete doporučení k výměně tlumičů a použití vhodných kol, protože ty tlumiče, které nyní používáte, se v terénu více opotřebují a rychleji zničí.

Stejně tak pracuji i já. Zjistím si od Vás vše potřebné – Váš aktuální finanční stav (stav vozidla), používané služby / produkty (benzín), vhodné řešení pojištění Vašeho automobilu (životní pojištění) a vyberu pro Vás vhodné řešení (trasu cesty) k dosažení cíle co nejrychleji a nejlevněji. Samozřejmě bez případných komplikací během této cesty. Na ně se již dopředu připravíme ve vašem rozpisu trasy – Finančním plánu.

Tento Finanční plán Vám umožní dosáhnout Vašeho cíle se správně zvoleným postupem. Navíc na finančním plánu spolu budeme nadále spolupracovat a uzpůsobíme ho Vaší aktuální situaci. Proto je dobré vždy každých 5 let přehodnotit vše potřebné. Dává Vám to smysl? Věřím, že ano a proto jsem Vám k dispozici pro vytvoření vhodného řešení na Vaší životní cestu.

 

[button color=““ size=“large“ type=““ target=“_self“ link=“https://petrparizek.cz/kontakty/“]CHCI SVŮJ FINANČNÍ PLÁN[/button]

 

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek