Jak nejlépe vysvětlit to, co dělám pro své klienty? Co je to vlastně finanční analýza a k čemu Vám slouží? Můžu zde ukazovat spoustu výpočtů, porovnání a grafů, které využívám. Nejjednodušší variantou je ale názorný příklad. Nejvhodnější přirovnání je právě s automobilem a jeho servisem. Proč zrovna s automobilem? Ukáži Vám to na několika příkladech, které Vám budou dávat smysl.

Finanční analýza jako kompletní servis

Dejme tomu, že máte automobil. Takový automobil je praktická věc a umožňuje Vám dostat se nejen pohodlně, ale i bezpečně a rychle tam, kam potřebujete. K tomu, aby automobil fungoval a dovezl Vás na místo určení je ale potřeba několik zásadních věcí. Ty nejhlavnější jsou samozřejmě aktuální stav vozidla, dostupný benzín (peníze a jejich využití), místo určení (to, čeho chcete za x let dosáhnout), výběr trasy a pojištění vozidla (životní pojištění).

Finanční analýza od začátku

Vezměme to tedy od začátku. Svoje auto jste si nemohli vybrat. Bylo Vám přiděleno a každý z nás má jiné auto/možnosti. Někdo dostal od rodičů nový Mercedes, jiný ojetou Fábii. Nyní je tedy na Vás, jak se budete o auto starat a jak jej využijete. Každý správný uživatel vozidla dodržuje servisní opravy a o svoje auto se stará. Na servisní prohlídku nemusíte hned, pokud ale chcete mít jistotu, je dobré si auto nejdříve ověřit.

[[[["field19","equal_to","1"]],[["show_fields","field17,field13,field12,field18,field10,field21,field23"]],"or"],[[["field19","equal_to","2"]],[["show_fields","field17,field20,field13,field12,field22,field21"]],"and"],[[["field19","equal_to","3"]],[["show_fields","field12,field13,field21,field10"]],"and"]]
1 Step 1
Zde je Vaše šance na lepší hypotéku! Vyberte si:
Máte už vybranou vhodnou nemovitost
Kolik potřebujete půjčit?
Úvěr 100000,- Kč
0
Úvěr 10000000,- Kč
Kdy máte datum fixace úrokové sazby:
Vaše telefonní číslo
Zde je místo pro Vaše dotazy a upřesnění požadavku
0 /

Odešlete svůj požadavek a kontakty. O ostatní už se postarám.

Previous
Next

Svoje auto jste si nemohli vybrat

Servisní prohlídky automobilů ale neprobíhají tak, že v servisu oznámíte „divný klapot v motoru“ a pod. Prostě předáte auto pověřené osobě, sdělíte potřebné informace a necháte odborníka, aby kompletně posoudil stav Vašeho automobilu. Ano, opravdu kompletně, zejména při první prohlídce. Pokud totiž přijedete do servisu, že chcete pouze opravit klapání v motoru a mechanik se bude pouze soustředit na odstranění závady, nezjistí dostatečně její příčinu. Může opravit vadné těsnění a vy odjedete s opraveným autem. Je ale velice pravděpodobné, že se brzy znovu uvidíte v tom samém servisu s tou samou závadou.

Pokud by ale mechanik kompletně prohlédl vše potřebné a podstatné na Vašem automobilu, zjistil by, že nekvalitní olej způsobil přehřívání důležité součástky, která spálila těsnění a to způsobilo vaše potíže.

Při podrobnější analýze Vašeho automobilu a konzultaci s mechanikem se také dozví, že s autě častokrát jezdíte v náročnějším terénu. Proto dostanete doporučení k výměně tlumičů a použití vhodných kol, protože ty tlumiče, které nyní používáte, se v terénu více opotřebují a rychleji zničí.

Stejně tak pracuji i já. Zjistím si od Vás vše potřebné – Váš aktuální finanční stav (stav vozidla), používané služby / produkty (benzín), vhodné řešení pojištění Vašeho automobilu (životní pojištění) a vyberu pro Vás vhodné řešení (trasu cesty) k dosažení cíle co nejrychleji a nejlevněji. Samozřejmě bez případných komplikací během této cesty. Na ně se již dopředu připravíme ve vašem rozpisu trasy – Finančním plánu.

Tento Finanční plán Vám umožní dosáhnout Vašeho cíle se správně zvoleným postupem. Navíc na finančním plánu spolu budeme nadále spolupracovat a uzpůsobíme ho Vaší aktuální situaci. Proto je dobré vždy každých 5 let přehodnotit vše potřebné. Dává Vám to smysl? Věřím, že ano a proto jsem Vám k dispozici pro vytvoření vhodného řešení na Vaší životní cestu.

 

CHCI SVŮJ FINANČNÍ PLÁN

 

Víte o někom, koho bude článek nebo služba zajímat nebo mu přijde užitečný/-á? Klidně odkaz na článek přepošlete e-mailem a podělte se o výhody a informace


Sdílejte
Petr Pařízek
Hypoteční a úvěrový specialista Již od roku 2011 řeším s klienty jejich potřeby i jejich plány. Výhodné řešení, lepší podmínky a slevy nejen na hypotéce zajistím ale i pro Vás. Díky své historii ve světe hypoték a úvěrů na bydlení, předchozím obchodům a zejména spolupráci s M&M reality mám pro své klienty nejen lepší podmínky a výhody v bankách, ale také širokou nabídku nemovitostí ke koupi a přístup k neveřejným nabídkám, včetně vyplácení odměn a provizí.