CZexit petice – jak hospodská politika může zničit naši budoucnost

Po vzoru BrExitu chtějí někteří politici v Čechách spustit referendum a pořádají CZexit petice, tedy výzvu k vystoupení České republiky z Evropské Unie. To, že se jedná hlavně o politiky pochybných stran s pochybným programem, které se vezou na populistických tématech, už je samo o sobě varováním, že to není dobrý nápad. Bohužel tato hloupá myšlenka nachází své fanoušky, a to zejména u neinformovaných jedinců.

CZexit petice jako sebevražda rozvoje České republiky

Proč neinformovaných jedinců? Protože právě oni se nechají obelhat účelově podávanými informacemi politických stran a postupně překrucovanou pravdou (sami znáte, jak končí hra na tichou poštu) pořádají Czexit petice na svých politických akcích, webových stránkách, Facebooku i kdekoliv jinde. Už dopředu vědí, jak podávat informace a na jakou skupinu obyvatel se mají zaměřit. Z vlastních zkušeností mohu potvrdit, že některé strany jsou k propagaci jejich vlastní Czexit petice schopny parazitovat na kulturních akcích různých měst.

CZexit petice a manipulace s čísly

Pokud by snad Czexit petice dosáhla svého výsledku a Česká republika vystoupila z Evropské unie, mělo by to nedozírné následky pro aktuální stav, ale hlavně pro budoucnost České republiky. V podstatě by nás hrstka neznalců a hlupáků vrátila minimálně o 20 let zpět. Zůstává také otázkou, kdo by měl na této situaci skutečný zájem a prospěch. Vítr vane od východu.

Nejen na internetu jste zaznamenali různé CZexit petice a ankety, kde se 65%, někdy i 79% a dokonce i 85% tazatelů vyslovuje pro souhlas. Nevěřte hned všemu, co vidíte na různých www stránkách. Speciálně tyto ankety jsou často účelově vedené a cílené na potřebnou skupinu respondentů.

„Zabouchnout dveře za Evropou znamená otevřít je Rusku. Od takového gesta nás musí odradit nejen krutá historická zkušenost z dekád sovětské okupace, ale také současné mocenské výboje putinovského režimu na východ od našich hranic. „Czexit“ je synonymem pro riziko obnovení východního vazalství“. Jan Chvojka

CzExit petice a možné následky

Jak bychom v případe CZexitu dopadli? Špatně. Pokud znáte pojem „Domino efekt“, tak ten to zcela přesně vystihuje. Vše v naší ekonomice na sebe totiž navazuje a stejně tak to navazuje na mezinárodní obchod České republiky, který by CZexit petice jen poškodili.

Následující stručný seznam možného vývoje neberte jako zastrašování, ale jako prostý fakt.

  1. zdražení veškerého zboží, zejména z dovozu – S vystoupením z Eurozóny se dá očekávat zavedení/navýšení cla na dovoz zboží z Evropské unie. Tím pádem se zdraží zejména elektronika a dovážené spotřební suroviny, včetně potravin.
  2. odchod zahraničních firem z českého trhu – Více než čtyři pětiny českého exportu směřují do zemí EU. Kvůli možnému zavedení cla na vývoz už pro zahraniční společnosti nebude Česká republika výhodným místem pro jejich aktivity. Tím pádem ukončí nebo omezí své aktivity, protože samozřejmě ani nebudou mít možnost čerpat dotace z Evropské unie.
  3. vyšší nezaměstnanost – Ukončení nebo omezení činnosti zahraničních společností bude mít samozřejmě dopad na jejich zaměstnance, kteří dostanou výpověď.
  4. zpomalení ekonomiky – Odchod zahraničních společností, omezení exportu i importu a počáteční zmatek, zejména v legislativě, bude mít dopad na naší ekonomiku. Takový nápor není Česká republika schopna zvládnout bez větších škod.
  5. pokles HDP a okamžitá devalvace České koruny

 

BrExit a CzExit – porovnání ve stylu jablka a hrušky

BrExit a CzExit peticePokud někdo argumentuje, že Velká británie zvládne BrExit bez potíží i ekonomicky, tak nemá pravdu. Dopady BrExitu budou znatelné nejen pro Velkou Británii, ale i pro členské státy Evrospké unie. Navíc Velká Británie je mnohonásobně ekonomicky silnější země a není tolik závislá na exportu, jako je Česká republika

Je proto zcela jasné, že ti, kdo hlasují pro CZexit, nemají o skutečných následcích ani tušení nebo své aktivity směřují právě za tímto účelem, tedy v rádoby dobré víře poškodit zájmy České republiky a jejich občanů. Než tedy začnete odsuzovat Evropskou unii, zjistěte si potřebná fakta a skutečnosti. Častokrát totiž opravdu dochází ke zkresleným a záměrně lživým podáváním informací, zejména z propagandistických webů a Facebookových skupin.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek