Apartmány u moře – vyplatí se investice a následný pronájem?

Díky nedostatku nemovitostí k prodeji v České republice a opravdu zvýšenému zájmu o ně, se do hledáčku některých investorů, jako případný zdroj příjmů, dostaly i apartmány u moře. Někdo v nich vidí obrovský potenciál, někdo zase možnost stabilního příjmu. Teď ale záleží na tom, jak posuzujete jednotlivé plusy a mínusy této investice. Zkušený investor jistě dokáže vše dopředu posoudit a propočítat si potřebné parametry. Do těchto investic se ale čím dál častěji pouštějí nezkušení investoři, které k tomu nalákaly různé články na internetu, e-booky, nebo vyprávění ostatních.

Apartmány u moře jako investiční příležitost?

Pokud kupujete byt na pronájem v České republice, tak jistě máte spoustu možností a příležitostí, jak posoudit místní lokalitu, a hlavně máte nad nemovitostí, jejím stavem a nad nájemníky mnohem větší dohled a přehled. Stejně tak, když je potřeba nejdříve dořešit rekonstrukce nemovitosti. Jak ale v zahraničí, kde nejste znalí místních poměrů? Buď budete odkázaní na to, že narazíte na spolehlivé řemeslníky, kteří zajistí rekonstrukci pořádně, a za odpovídající peníze, nebo si připlatíte jen proto, že jste cizinec, co na to má, a budete platit a platit a platit. Samosebou bez nároku na nějakou reklamaci zhotovené rekonstrukce.

Tady už to není o tom, že jste v Čechách získali peníze, protože váš realitní makléř ví, jak prodat byt co nejvýhodněji. Tady už vstupujete do rizika se svými penězi.

Samozřejmě je zde možnost využít někoho místního, kdo se o vše potřebné postará. Tím pádem si ale ukrojíte značný kus z plánovaného výnosu. A nakonec někdo takový bude stejně potřeba, protože kdo bude řešit předání nemovitosti na místě? Kdo bude řešit drobné opravy a vše potřebné ve spojitosti s pronájmem?

Apartmány u moře jako výdělek nebo starost?

Pro spoustu situace neznalých se tato varianta zhodnocení peněz může zdát ideální a hodnotná. Nelze se ale soustředit jen a jen na příchozí platby za pronájem. Musíte do skutečného výnosu započítat všechny spojené náklady a rizika. Teprve potom si můžete říci, že jde o výhodnou variantu.

Přemýšlíte o tom, jak investovat do nemovitostí jednorázově i pravidelně, a přitom neriskovat zbytečné náklady? Dejte nám vědět. Víme, jak využít odpovídající možnosti.

Jak si udělat opravdový pořádek ve financích?

Využijte bezplatný návod na Chytré plánování, a sami postupně uvidíte, na co je potřeba se soustředit přímo u vás. S tímto návodem mám u klientů 97% úspěšnost pro zlepšení jejich situace.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek