Apartmány u moře – vyplatí se investice a následný pronájem?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Díky nedostatku nemovitostí k prodeji v České republice a opravdu zvýšenému zájmu o ně, se do hledáčku některých investorů, jako případný zdroj příjmů, dostaly i apartmány u moře. Někdo v nich vidí obrovský potenciál, někdo zase možnost stabilního příjmu. Teď ale záleží na tom, jak posuzujete jednotlivé plusy a mínusy této investice. Zkušený investor jistě dokáže vše dopředu posoudit a propočítat si potřebné parametry. Do těchto investic se ale čím dál častěji pouštějí nezkušení investoři, které k tomu nalákaly různé články na internetu, e-booky, nebo vyprávění ostatních.

Apartmány u moře jako investiční příležitost?

Pokud kupujete byt na pronájem v České republice, tak jistě máte spoustu možností a příležitostí, jak posoudit místní lokalitu, a hlavně máte nad nemovitostí, jejím stavem a nad nájemníky mnohem větší dohled a přehled. Stejně tak, když je potřeba nejdříve dořešit rekonstrukce nemovitosti. Jak ale v zahraničí, kde nejste znalí místních poměrů? Buď budete odkázaní na to, že narazíte na spolehlivé řemeslníky, kteří zajistí rekonstrukci pořádně, a za odpovídající peníze, nebo si připlatíte jen proto, že jste cizinec, co na to má, a budete platit a platit a platit. Samosebou bez nároku na nějakou reklamaci zhotovené rekonstrukce.

Tady už to není o tom, že jste v Čechách získali peníze, protože váš realitní makléř ví, jak prodat byt co nejvýhodněji. Tady už vstupujete do rizika se svými penězi.

Samozřejmě je zde možnost využít někoho místního, kdo se o vše potřebné postará. Tím pádem si ale ukrojíte značný kus z plánovaného výnosu. A nakonec někdo takový bude stejně potřeba, protože kdo bude řešit předání nemovitosti na místě? Kdo bude řešit drobné opravy a vše potřebné ve spojitosti s pronájmem?

Apartmány u moře jako výdělek nebo starost?

Pro spoustu situace neznalých se tato varianta zhodnocení peněz může zdát ideální a hodnotná. Nelze se ale soustředit jen a jen na příchozí platby za pronájem. Musíte do skutečného výnosu započítat všechny spojené náklady a rizika. Teprve potom si můžete říci, že jde o výhodnou variantu.

Přemýšlíte o tom, jak investovat do nemovitostí jednorázově i pravidelně, a přitom neriskovat zbytečné náklady? Dejte nám vědět. Víme, jak využít odpovídající možnosti.

Řešíte situaci ve článku? Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat vyplněný formulář

[[[["field19","equal_to","1"]],[["show_fields","field17,field13,field12,field18,field10,field21,field23"]],"or"],[[["field19","equal_to","2"]],[["show_fields","field17,field20,field13,field12,field22,field21"]],"and"],[[["field19","equal_to","3"]],[["show_fields","field12,field13,field21,field10"]],"and"]]
1 Step 1
Zde je Vaše šance na lepší hypotéku! Vyberte si:
Máte už vybranou vhodnou nemovitost
Kolik potřebujete půjčit?
Úvěr 100000,- Kč
0
Úvěr 10000000,- Kč
Kdy máte datum fixace úrokové sazby:
Vaše telefonní číslo
Zde je místo pro Vaše dotazy a upřesnění požadavku
0 /

Odešlete svůj požadavek a kontakty. O ostatní už se postarám.

Previous
Next