Pokud jste kdekoliv zveřejnili své telefonní číslo nebo jste jej vložili do formuláře nějaké soutěže/dotazníku, můžete časem očekávat příchozí hovor s životní příležitostí. Telemarketing je se svou službou prodeje přes telefon stále silným prodejním nástrojem a proto jej využívá spoustu zavedených i nových firem. Ani já se tomu nevyhnul a každý týden mám několik příchozích nabídek, které jsou vždy podle stejné šablony nebo jsou si dost podobné. Jak to řeším já a jak se lehce zbavím nabídky, která sice zní výhodně a výborně, ale ve finále Vás může stát vysokou částku? Jednoduše, udělal jsem si na to jednoduchý postup, o který se s Vámi podělím a jako poslední radu máte k dispozici ohromující argument, který odzbrojí i největšího profesionálního prodejce investic do akcií a dluhopisů.
V telefonátu vždy zazní nějaká ta lákavá nabídka s omezeným časem, něco, co vědí oni a ostatní ne (příchod nové firmy na burzu s cennými papíry, nová emise dluhopisu, informace o hospodaření firmy ještě před jejím zveřejněním atd.). Nenechte se hned nalákat, je to jen jakási vábnička. Tomu na druhé straně telefonátu jde pouze o provize za nové klienty a za uskutečněné nákupy. Výsledek ho nezajímá.
Jako vždy se článek zobrazuje zdarma pouze pro mé klienty nebo za sdílení na Facebooku / Google+ / LinkedIn. Stačí jen kliknout na tlačítko pro sdílení v dalším odstavci a hotovo.
Jak se zbavit nepříjemných telefonátů s nabídkou investic
[sociallocker]
Jak jsem již napsal, hlavním cílem tohoto telefonátu je prodat Vám na začátek jakékoliv akcie nebo službu. S tím jsou spojené i poplatky, které nákupem hradíte. Dále můžete počítat i s ročním poplatkem za správu Vašeho účtu, poplatky za prodej a převod peněz a samozřejmě i za rychlé nákupy a prodeje. To je nejčastější varianta, která odebírá peníze z Vašeho investičního účtu a to i když proděláváte. Proto počítejte s několika telefonáty týdně, kdy bude Váš osobní makléř nabízet další super možnosti, ovšem s jediným cílem….mít peníze za transakční poplatek.
1) Telefonáty většinou provozují přímo telemarketingové společnosti, a to dle zakázky jednotlivých firem. Operátoři mají před sebou pouze strukturu telefonátu a seznam odpovědí na nejčastější otázky. Jejich cílem je přímo prodat službu/produkt a nebo získat Váš souhlas se zasláním nabídky. Pokud tedy někdo volá ohledně nabídky investic, není pro mne problémem začít se detailněji ptát na podrobnější informace, detaily a zkusím i chytáky. Pokud není operátor schopen odpovědět, je to pro mne ideální situace pro odmítnutí nabídky. Pokud přece něco nabízíte, máte znát kompletní informace. To se ale dá využít pouze, pokud i Vy máte potřebné znalosti. Jak se ale zbavit telefonátů s investicemi jednodušeji?
2) Máte možnost o vyřazení z databáze. Toho docílíte tak, že to prostě hned oznámíte do telefonátu. Nenechte si učinit nabídku, prostě jen řekněte, že požadujete okamžité vyřazení z jejich databáze a ukončení zasílání všech nabídek a telefonátů.
3) Použijte jejich zbraně. V telefonátu jistě zazní hláška, že telefonát může být nahráván pro účely posouzení kvality atd. atd…Já mám ve svém telefonu (Android) staženou aplikaci „Nahrávání hovorů – ACR“ (odkaz ke stažení do mobilu ZDE), která automaticky nahrává všechny telefonáty. Instalujte si aplikaci zdarma a uvidíte, jak pak operátor sám zareaguje, když mu sdělíte, že si tedy budete hovor také nahrávat.
4) Jak tedy galantně odzbrojit prodejce na druhé straně? Dostali jste „neveřejné informace“ o extra výhodné nabídce, kde se dá takřka během několika dnů zaručeně vydělat až desítky procent navíc? Mě osobně by zaráželo, proč by se někdo s takovou informací o něco takového dělil s ostatními. Já osobně bych místo obvolávání studených kontaktů začal obvolávat banky a poskytovatele úvěrů a zajišťoval si finanční prostředky pro nákup takových akcií nebo dluhopisů a vydělal tak spoustu peněz pro sebe. Proč tedy on takto plýtvá svým časem a možnostmi? Že to dělá pro Vaše dobro a chce Vám umožnit si také jednoduše vydělat? Ale no tak 😀
Jak tedy správně investovat? „Rozdrolte svoje peníze“. Co to znamená? Že část peněz dáte do dluhopisů, část do akcií, část na spořící účet. Je totiž potřeba se rozhodnout na jak dlouhou dobu chcete nechat peníze vydělávat, jak dostatečně jste finančně zajištěni pro splácení nákladů a závazků atd. Neexistuje univerzální návod pro každého, proto také se svými klienty řeším vše individuálně, dle jejich plánů a hlavně možností.
Ještě jedna důležitá poznámka: Nikdy, ale opravdu nikdy nezačínejte spořit do pojistné smlouvy! Ať už jde o investiční, kapitálové nebo univerzální pojištění, vždy na takové formě spoření zaplatíte nesmyslné poplatky a nakonec ještě daň z příjmu.
[/sociallocker]
Máte nějaké dotazy nejen ohledně investic? Kontaktujte mne a získejte zdarma potřebné informace nejen pro aktuální situaci, ale i do budoucna.