Podle platné vyhlášky musí být v každém vozidle k dispozici evropský záznam o dopravní nehodě. Jde o formulář s průpisem, do kterého se v případě dopravní nehody zapisují informace. Ne vždy je totiž zapotřebí volat Policii ČR a postačí, když si účastníci dopravní nehody zaevidují potřebné informace a shodnou se na tom, kdo nehodu zavinil. To pak bývá i čitelné z tohoto záznamu.

Ruku na srdce, kdo z vás má tento formulář v autě? No jistě se najde spousta těch, kteří o tom buď nevědí, nebo si takový formulář pro záznam o dopravní nehodě nezajistili. K dispozici jej máte nejen v tištěné podobě v každé pobočce pojišťoven, které poskytují Povinné a havarijní pojištění. Přikládají jej totiž do desky spolu s pojistnou smlouvou.

Formulář si můžete také stáhnout zde: Záznam o dopravní nehodě v elektronické podobě v PDF a vytisknout (pokaždé potřebujete jednu verzi pro sebe a druhou pro dalšího účastníka dopravní nehody). Protože ale máme k dispozici moderní technologie, máte nyní k dispozici mnohem praktičtější nástroj.

Záznam o dopravní nehodě zdarma ve vašem mobilu

Jak se ale vyvarovat mrzutostí s Policií, pokud u sebe nemáte tento formulář? Jednoduše. Instalujte si ZDARMA jednoduchou aplikaci, se kterou krok za krokem vyplníte záznam o dopravní nehodě a dokonce jej odešlete i na potřebnou pojišťovnu viníka dopravní nehody.

Aplikace je k dispozici v několika jazycích, včetně češtiny, a dokonce jí lze využít na obou telefonech (viník / poškozený). Vždy si ověřte, že máte jednu variantu pro sebe.

Aplikaci „Záznam o dopravní nehodě“ stahujete z ověřeného zdroje pro Android i iOS

Stáhnout aplikaci Záznam o dopravní nehoděStáhnout aplikaci Záznam o dopravní nehodě

Samozřejmě vám přeji, abyste tuto aplikaci nemuseli nikdy použít. Na druhou stranu je vždy lepší počítat i s tou horší variantou. Nyní aspoň budete připraveni. Veškeré detaily o aplikaci si můžete přečíst na stránkách provozovatele ZDE

Sdílejte
Petr Pařízek
Hypoteční a úvěrový specialista. Již od roku 2011 řeším s klienty jejich potřeby i jejich plány. Výhodné řešení, lepší podmínky a slevy nejen na hypotéce zajistím ale i pro Vás. Cílem článků uvedeným v sekci Blog není pošpinění jednotlivých poskytovatelů služeb nebo jejich "pomlouvání", jak se někteří z návštěvníků domnívají. Jde mi o dostatečnou informovanost a upozornění ostatních na to, že i dobře vypadající nabídka může mít v sobě jistá rizika, na které si musíme dávat pozor. Pokud i přes toto máte výhrady a považujete některý ze článků zavádějící, nepravdivý či matoucí, zašlete mi prosím o který článek se jedná a proč zrovna Vy jej považujete za nepravdivý či zkreslený. Rád s Vámi dané téma proberu a upřesníme si, jaká je skutečnost.