Banky a poskytovatelé úvěrů se předhánějí v možnostech porovnání hypoték a výpočtu pro výhodné hypotéky online. Jaká je ale skutečnost a jaká hrozí rizika? V toto článku se podíváme na nejčastější chyby, kterých se můžete dopustit a zároveň odhalím i triky, které používají poskytovatelé hypotečních úvěrů a někteří externí zprostředkovatelé.

Ne všichni jednají v zájmu spokojeného klienta a v jeho prospěch.

Nejčastější chyby u porovnání hypoték

Seznam chyb je sestaven pro běžné hypoteční úvěry a jejich varianty. Pro hypotéky mimo běžné varianty řešení platí některé body také. Je ale třeba předem zvážit a zohlednit Vaši aktuální situaci, Vaše možnosti a také plány do budoucna. Podle toho se pak vybere vhodné řešení. Posouzení máte k dispozici pouze s nezávislým hypotečním specialistou. V bance nebo na Internetu tuto možnost bohužel nemáte.

Seznam rizik a špatných rozhodnutí při online porovnání hypoték

 

Sdílejte
Petr Pařízek
Hypoteční a úvěrový specialista. Již od roku 2011 řeším s klienty jejich potřeby i jejich plány. Výhodné řešení, lepší podmínky a slevy nejen na hypotéce zajistím ale i pro Vás. Cílem článků uvedeným v sekci Blog není pošpinění jednotlivých poskytovatelů služeb nebo jejich "pomlouvání", jak se někteří z návštěvníků domnívají. Jde mi o dostatečnou informovanost a upozornění ostatních na to, že i dobře vypadající nabídka může mít v sobě jistá rizika, na které si musíme dávat pozor. Pokud i přes toto máte výhrady a považujete některý ze článků zavádějící, nepravdivý či matoucí, zašlete mi prosím o který článek se jedná a proč zrovna Vy jej považujete za nepravdivý či zkreslený. Rád s Vámi dané téma proberu a upřesníme si, jaká je skutečnost.