Je u hypotéky důležitější úroková sazba nebo celková výše splátky hypotéky?

Jaká úroková sazba hypotéky je opravdu výhodná
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Ještě stále spoustu z Vás zajímá spíše úroková sazba hypotéky než celková výše splátky u hypotéky. K výpočtům splátek se často používá kalkulačka hypotéky, ale její uživatelé při zadávání dat dělají spoustu chyb, které Vám naoko ušetří peníze, ale ve skutečnosti Vás spoustu peněz stojí.

Kalkulačka hypotéky a nízká úroková sazba

Kalkulačka hypotéky má jen jeden účel – odeslání Vašich kontaktů do příslušné banky s příslibem výhodného řešení hypotéky. Ve spoustě případů je pak realita úplně odlišná a často Vás nabídka dost zklame. Já osobně proto kalkulačky hypoték nepoužívám. Rovnou poskytuji kontaktní formulář a zároveň zveřejňuji i praktické články a informace. Klienti tak dopředu získávají dostatek podkladů. Zásadní informací pro hypotéky je doporučení nebrat úrokovou nejnižší sazbu jako to nejvýhodnější řešení. Úkolem banky je prodat Vám službu, na které vydělává. Ať už jde o bankovní účty, bankovní úvěry nebo hypoteční úvěry. Nabídnou Vám slevu, kterou si ale zaplatíte využitím další služby, kterou v podstatě následně ani nevyužijete nebo nepokryje to, co Vás opravdu zatěžuje. Jednou z těchto služeb je pojištění schopnosti splácet a pojištění hypotéky.

Pouze úroková sazba není rozhodující faktor pro hypotéku

Nejnižší úroková sazba se může prodražit

Moji klienti již dávno vědí, že podstatná je pro ně celková výše splátky a pokrytí možných rizik se splácením. Proto s nimi při prvních schůzkách sestavuji finanční plány, které potom realizujeme. Zvládnout finanční situaci totiž není otázkou několika dnů nebo týdnů a je třeba myslet daleko dopředu.

Pokud se totiž soustředíte na hledání hypotéky jen podle nízké úrokové sazby, je velmi pravděpodobné, že nic neušetříte.

Jaká je vhodná úroková sazba?

Průměrnou úrokovou sazbu sleduje tzv. hypoindex. Pro Vás je ale důležité to, co sami nabízíte při koupi nemovitosti.

  • Berete si hypotéku na celou cenu nemovitosti? Úroková sazba nebude nižší než 2,7%.
  • Máte vlastní prostředky aspoň ve výši 10% až 15%? V tomto případě jste pro banku zajímavý klient.
  • Máte dostatečně vysoké příjmy, které si necháte zasílat do banky na svůj účet? Tím lépe pro Vás
Jak získat výhodnou úrokovou sazbu a lepší podmínky?

Jednoduše. Stačí jen využít kontaktní formulář a odeslat Vaše kontakty. Poté od Vás získám potřebné informace a zajistím pro Vás nejen lepší podmínky pro nové hypotéky nebo refinancování hypotéky, ale zároveň poskytnu kompletní hypoteční servis, obchodní slevy a vhodné řešení z dlouhodobého hlediska. Nejsem totiž prodejce hypoték ale hypoteční a úvěrový specialista.

[button color=““ size=“large“ type=“square“ target=“_self“ link=“https://petrparizek.cz/#kontakty“]CHCI ZÍSKAT LEPŠÍ HYPOTÉKU[/button]

Řešíte situaci ve článku? Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat vyplněný formulář

[[[["field19","equal_to","1"]],[["show_fields","field17,field13,field12,field18,field10,field21,field23"]],"or"],[[["field19","equal_to","2"]],[["show_fields","field17,field20,field13,field12,field22,field21"]],"and"],[[["field19","equal_to","3"]],[["show_fields","field12,field13,field21,field10"]],"and"]]
1 Step 1
Zde je Vaše šance na lepší hypotéku! Vyberte si:
Máte už vybranou vhodnou nemovitost
Kolik potřebujete půjčit?
Úvěr 100000,- Kč
0
Úvěr 10000000,- Kč
Kdy máte datum fixace úrokové sazby:
Vaše telefonní číslo
Zde je místo pro Vaše dotazy a upřesnění požadavku
0 /

Odešlete svůj požadavek a kontakty. O ostatní už se postarám.

Previous
Next