Jak vysokou hypotéku dostanu a kolik musím mít podle nových pravidel příjem a vlastních peněz? To jsou nejčastější dotazy, které dostávám přes formulář a chat na svém webu. Od října 2018 platí další regulace ČNB, která zpřísnila podmínky pro získání hypotéky. Pro některé ze zájemců je nemožné tyto podmínky splnit, ale to není navždy.

Jestli od článku čekáte přesný výsledek, jak vysokou hypotéku dostanete, na rovinu říkám, že to zde nezjistíte. Proč? Protože než abyste zde dostali nepřesný výsledek, raději sem nebudu orientační kalkulačku vkládat. Spočítat hypotéku na online kalkulačkách totiž nelze. Dostanete sice předběžný výsledek, ale na získání hypotéky musíte splnit spoustu dalších podmínek, ale hlavně je potřeba zvolit správný způsob a poskytovatele. Se mnou nebudete chodit od banky k bance a řešit nabídky. Tímto způsobem si akorát uděláte další a další záznamy do bankovních registrů a můžete si tak uškodit. Vše potřebné a spoustu věcí navíc totiž pro své klienty zajistím sám a zdarma. A to i mimo otevírací dobu banky.

Jak vysokou hypotéku dostanu s mým příjmem?

Příjem domácnosti je jedním z hlavních parametrů, které jsou u hypoték posuzovány. S příjmem samozřejmě souvisí i náklady domácnosti podle počtu členů a splácené závazky. Samozřejmě je logické, že čím více vyděláváte, tím více také získáte na hypotéce. Zároveň ale musíte mít i více našetřeno ve vlastních penězích, nebo mít tzv. dozajištění další nemovitostí. Tím splníte podmínku pro limit LTV hypotéky. Pro výhodnější sazby je potřba mít takto k dispozici aspoň 20% kupní ceny. Nezapomeňte ani na úhradu daně z nabytí nemovité věci ve výši 4% kupní / odhadní ceny nemovitosti. To se netýká novostavby a převodů družstevního podílu na byt do osobního vlastnictví.

Také je dost důležité, jak a kam vám chodí výplata. Peníze vyplácené v hotovosti nebo „bokem“ moc nepomohou. Pravým opakem je vyplácení mzdy na váš bankovní účet. To berou banky jako podstatnou podmínku a z tohoto bankovnímu účtu se pak dokládají výpisy za poslední měsíce. Za které měsíce se dokládají výpisy záleží na zvolené bance. Někde jsou to poslední 3 měsíce, někde zase poslední a Ppůl roku starý výpis. Není proto dobré, když pak na výpisu z bankovního účtu schvalovatel vidí třeba splácení půjčky kamarádovi, časté platby za online sázení atd.

Přemýšlíte, jak se správně a vhodně připravit na získání hypotéky? Díky postupné strategii, vhodné zejména pro mladé páry a rodiny, ale i pro starší zájemce, vás dokážu připravit na splnění přísnějších podmínek hypotéky.

[button color=“blue“ size=“large“ type=““ target=““ link=“https://petrparizek.cz/spocitat-hypoteku/#formular“]CHCI PŘIPRAVIT NA HYPOTÉKU[/button]

 

Jak vysokou hypotéku dostanu, když splácím další úvěry?

Od října jsou nové podmínky přesně to, co vás bude v této situaci dost omezovat a to hned ve dvou ze tří pravidel. Tou první je maximální měsíční zadluženost domácnosti, kdy na splátky půjček, hypoték, úvěrů atd nesmíte poslat více než 45% čistých měsíčních příjmů domácnosti.

Druhou podmínkou je pak limit 9 let zaplacení dluhů, tedy do kdy musíte ze všech svých čistých měsíčních příjmů uhradit všechny své půjčky, úvěry a hypotéky. Zde se ale nepočítá s náklady. Počítají se jen příjmy.

Není ale třeba zoufat. Díky dostatečné a včasné přípravě vás mohu dostat do výhodnější situace, ve které úvěr dostanete. Tato služba je z mé strany zdarma a její vyřízení trvá v rámci výše aktuálních půjček a příjmů většinou do 60 dnů. Vždy je ale lepší nenechávat to na poslední chvíli.

[button color=“blue“ size=“large“ type=““ target=““ link=“https://petrparizek.cz/spocitat-hypoteku/#formular“]CHCI ZKROTIT SVÉ PŮJČKY A ÚVĚRY[/button]

Jak vysokou hypotéku dostanu tedy není tím vhodným dotazem. Je lepší si říci, co vše lze zajistit k lepším podmínkám a získání hypotéky i podle nových pravidel. Pokud chcete opravdu řešit vaší situaci nebo plány do budoucna, kontaktujte mne ZDE.

Řešíte situaci ve článku? Chcete upřesnění?
Pomohu vám s tím.
Stačí jen odeslat vyplněný formulář

Sdílejte článek s přáteli