Jak se stát finančním poradcem a začít opravdu vydělávat?

Hledáte možnosti na trhu práce, a přemýšlíte, jak se stát finančním poradcem a začít vydělávat zajímavé peníze? V tom případě jste tu správně. Mám pro vás nejen pár tipů, ale i opravdu zajímavou nabídku. Já sám pracuji ve financích již od roku 2009 a prošel jsem si jak výborná, tak i průměrná a dokonce i špatná období. Jediné, co se mi pokaždé osvědčilo, byl pozitivní přístup a hledání možností a příležitostí, jak se zlepšit v oboru, komunikaci i sebeprezentaci.

Díky tomu jsem nyní na pozici oblastního manažera pro pobočku Nymburk, kde si řeším nejen svoje vlastní obchody, ale starám se i o svůj tým zkušených poradců i naprostých nováčků.

Jak vlastně probíhá práce nováčka?

Ještě pořád mezi zájemci kolují nepřesnosti a zažité předsudky o práci finančního poradce. Někteří uchazeči reagují na práci finančního poradce s obavou, že nemají dostatek zkušeností a znalostí, a z toho důvodu je klienti nepřijmou. Navíc ani nikoho, komu by vyřešili jeho situaci neznají, takže ani nemají kam volat. Tohle u nás opravdu nehrozí, protože ať děláme co děláme, tak máme obslouženo přibližně jen 50% příležitostí, které k nám chodí z realitní kanceláře. A jak je na tom nováček? Máte ode mě kontakty na klienty i vedení v obchodu.

Na začátku práce v mojí skupině vůbec neřešíte průběh schůzek, protože na nich jste se mnou nebo svým nadřízeným, a nasáváte informace a zkušenosti. Na dalších schůzkách jednoduše procházíte vše potřebné, a během měsíce je připraven i na zkoušky ČNB, a můžete schůzku řešit sám. Po schůzce pak společně dořešíme, jak připravit nejvhodnější řešení pro klienta a hotovo.

Další obavou je „aktuální krize“. Kdepak. Právě tato krize všem klientům ukázala důležitost finančního plánování, protože ti, kdo ho řešili a řeší, mají teď vytvořené rezervy a včas si s poradcem zajistili lepší úrokovou sazbu. Je to spíš příležitost, jak klientům dodáme větší klid a jistoty, protože budou na vše podstatné připravení.

Práce finanční poradce je hlavně o komunikaci. Vaším hlavním nástrojem je mobilní telefon a schopnost komunikace. V mém týmu nečteme klientům call scripty do telefonu. S klienty se většinou bavíme o jejich představě, jaké mají požadavky, a poté si domluvíme osobní schůzku. Kde bereme kontakty na klienty? V naší databázi, kam je posílají realitní makléři automaticky ze svých nabídek realit.

Kolik si při svých začátcích můžete vydělat jako finanční poradce? Pokud od začátku opravdu děláte to, co je potřeba, a jak je nastavený náš školící systém, tak si již v prvních měsících můžete vydělat kolem 35.000 Kč. Pak už se mnou jen zdokonalujete své dovednosti a pravidelné návyky, aby se vám zlepšily příjmy. Ideální příjem nováčka při stabilní práci a při běžné pracovní době vychází kolem 55.000 Kč každý měsíc. S počtem obchodů pak samozřejmě roste i úroveň odměňování. To ale probereme na první schůzce.

 

Jak se stát finančním poradcem a získat kontakty na klienty zdarma?

Nejsme MLM společnost, kde nejdříve musíte volat svým přátelům, rodině, známým nebo dokonce voláte na tzv. studené kontakty. U nás si ani nemusíte kupovat kontakty z různých webových formulářů a kalkulaček. U nás je to naopak volání na poptávající klienty. Kontakty totiž chodí přímo z největší realitní kanceláře v České republice, a vy tak voláte přímo klientovi, který s námi chce něco řešit.

U nás v M&M holdingu totiž řešíme nejen koupě nemovitostí, pronájmy bytů, ale i komerční prostory. Tím pádem nejsme odkázáni jen na hypotéky jako nováčci v jiných společnostech, závislých na kupování kontaktů z online kalkulaček. Díky kontaktům na poptávající klienty zdarma, máme zásadní výhodu oproti jiným finančním společnostem. Pokud tedy řešíte jak se stát finančním poradcem a kde získáte příležitosti k obchodu, tak se mnou už kontakty na klienty ani obavu z toho, co teď nebo zítra dělat řešit nemusíte.

Proč být finančním poradcem v M&M financích? Protože máte k dispozici nejen vše potřebné, ale díky podpoře hlavního managementu se můžete za odměnu účastnit různých sportovních i kulturních akcích, nejlepší výkon v regionu je pak odměněn různými benefity (zapůjčení auta, poukazy, finanční odměny), pořádají se i soutěže o firemní dovolené a také soutěže našich obchodních partnerů.

Jako bonus pak získáte i školení pro sebevzdělávání v rámci telefonování, Time managementu a workshopy na různá témata. To vše v online i offline verzích. Aktivním nováčkům proplácím odpovídající část za zkoušky a registraci ČNB.

 

Mám pro vás do začátku vše potřebné

Mám pro vás kontakty na obchody

Ano, jak už jsem uvedl, v rámci napojení na realitní makléře máte k dispozici stálý přísun zájemců o vlastní bydlení, ale i nájemní bydlení. I zde totiž poskytujeme naše služby, a připravujeme nájemce na vlastní bydlení, řešíme snižování jejich nákladů, tvorbu finančních rezerv, osobní pojištění a dokonce jim i vyplácíme finanční odměny.

 

Mám pro vás školící systém pro naprosté začátečníky

Není to jen o tom, že začnete pracovat jako finanční poradce. V rámci své profese budete skládat zkoušky pro registraci u ČNB, ale každá zkušenost a vzdělávání vám v budoucnu pomůže v obchodování a práci pro klienty. Právě proto máme zejména pro nováčky ucelený školící systém a následné vzdělávání.

 

Mám pro vás pravidelné aktivity v pracovním týdnu

Nastavíme společné kalendář, do kterého doplníme pravidelné aktivity, které společně budeme řešit. Půjde o administrativu, přípravu, volání schůzek, vzdělávací videa, příprava na zkouška a je tam i místo na kávu a oběd, takže buďte bez obav. Prostě klasická pracovní doba 8 hodin denně.

 

Mám pro vás odborné vedení

O každého nováčka se od začátku starám já, nebo jeho nadřízený. Ať už jde o zaškolení v kanceláři a firemním systému, ale také nastavení aktivit, administrativu, schůzky, telefonování a vzdělávání, tak vás postupně provedeme a naučíme vše. co je třeba.

 

Mám pro vás potřebné nástroje

Naše nástroje jsou ve spojitosti s kontakty na klienty a přímému napojení na realitní kancelář čím dál silnější. Navíc náš IT tým pravidelně doplňuje a upravuje metodiku a funkce online nástrojů, takže je naše práce mnohem jednodušší.

 

Mám pro vás zázemí po celé ČR

Jako oblastní manažer mám na starosti pobočku v Nymburce. Pro schůzky s klienty ale máte k dispozici všechny dostupné kanceláře M&M reality po celé České republice, a to včetně nápojů, tiskárny a scaneru.

 

Nechci po vás nošení obleků a kravat

Sám na schůzky chodím v jeansech nebo látkových kalhotách, košili a svetru nebo saku. Nejdu se totiž předvádět na módní přehlídku, ale jdu do práce, kde jsou podstatné zkušenosti a znalosti.

 

Co od vás očekávám?

Jak už jsem uvedl, tak základním požadavkem, když řešíte, jak se stát finančním poradcem, je minimálně maturita a čistý trestní rejstřík. K tomu, abyste začali opravdu co nejdříve fungovat v obchodě a vydělávat zajímavé peníze, tak ale od zájemců o spolupráci očekávám zejména:

  • plnění uzavřených dohod a termínů
  • dochvilnost a plnění termínů
  • komunikativnost s klienty, se mnou i týmem
  • dodržování časových harmonogramů aktivit
  • příjemné vystupování

 

Nejsilnější nástroj finančního poradce

 

5 nejčastějších otázek uchazečů, kteří mě oslovují s dotazem jak se stát finančním poradcem:

  • Kdo může být finanční poradce? – Základní podmínkou je minimálně středoškolské vzdělání s maturitou a čistý trestní rejstřík. Také se vyžaduje finanční bezúhonnost (bez exekucí a insolvence). Z praktického hlediska je pak výhodou komunikace
  • Jak začít jako finanční poradce? – napište mi přes formulář pod článkem, a probereme vše potřebné. Každý jsme jiný, a není univerzální návod. Úplně ideální ale bude, když mi zavoláte na telefon 776 793 464, což je nejrychlejší varianta.
  • Co musí umět finanční poradce? – To, co se společně se mnou a mým týmem postupně naučíte. Nedá se naučit všechno, ale postupným školením si osvojíte potřebné návyky a dovednosti pro hledání odpovídajících řešení a hledání potřebných a aktuálních informací. Navíc ke spoustě informací máte přímý přístup v online metodice nebo přes naše KAM v dané společnosti. A co neumíte, tak vás naučíme.
  • Kolik mě bude stát školení a vzdělávání? – U nás je naprostá většina vzdělávání zdarma. Nejsme jako kariérní plán Partners, kde se dokonce platilo za firemní školení partnerů nebo při odchodu chodily faktury za předchozí školení. U nás se za školení produktů neplatí. Pokud se pak chcete vzdělávat v prodejních dovednostech atd., je zde možnost proplacení takových školení. Všechno je to o vzájemné dohodě.
  • Na co si dát pozor? – Na nereálné sliby a nabídky. Láká vás někdo na statisícové příjmy? Mám zkušenosti, že pro nováčka hledajícího možností a podmínky, jak se stát finančním poradcem s vysokým příjmem, je to nereálná cesta pro dlouhodobou efektivní práci.

 

Další informace a detaily

Potřebujete další informace? Připravil jsem pro vás samostatný web, kde zjistíte další detaily o tom, jak se stát finančním poradcem ve společnosti M&M finance. Práce finančního poradce vám umožní příjmy limitované pouze vaší aktivitou. Byla by proto škoda nastoupit na pracovní poměr a přicházet o tyto výdělky. Právě proto pracují finanční poradci na živnostenský list, a nemají tak limit na příjmech.

 

Co teď? Napište mi přes formulář pod článkem, nebo přímo zavolejte na telefonní číslo 776 793 464. Aktuálně do týmu hledám 3 nové poradce, a to i naprosté nováčky, maminky na rodičovské dovolené, ale i poradce, kteří teď mají problémy s hledáním klientů.

 

Jak si udělat opravdový pořádek ve financích?

Využijte bezplatný návod na Chytré plánování, a sami postupně uvidíte, na co je potřeba se soustředit přímo u vás. S tímto návodem mám u klientů 97% úspěšnost pro zlepšení jejich situace.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek