Jak vypadá Váš splátkový kalendář hypotéky?

Tato kalkulačka pro splátkový kalendář hypotéky Vám prozradí, kolik zaplatíte navíc na Vaší hypotéce. Kolik z Vaší měsíční splátky jsou úroky a kolik peněz jde na zaplacení dluhu? Mám pro Vás jednoduchou kalkulačku, která odpoví na tyto dotazy.

Odečítání splátek není splátkový kalendář

Jestli si myslíte, že splátkový kalendář je pouze souhrn splátek a jejich odečtení od výše úvěru, tak jste bohužel na omylu. Toto pravidlo platí třeba u splátkového prodeje na televize nebo spotřebitelské úvěry. U hypotéky se uplatňuje tzv. anuitní splátky, kdy jde část splátky na zaplacení úroků a část splátky na zaplacení Vaší hypotéky. Samozřejmě čím déle splácíte, tím méně dlužíte a tím menší platíte úroky a rychleji splácíte dluh. Na začátku splácení hypotéky jde větší část měsíční splátky právě na úroky. Za tyto úroky Vám banka vždy na začátku roku zašle potvrzení o výši zaplacených úroků. Pokud využíváte nemovitost k vlastnímu bydlení, můžte si zaplacené úroky odečíst ze svého daňového základu.

Pomocí informační kalkulačky pro splátkový kalendář hypotéky zjistíte, kolik jste vlastně zatím zaplatili na hypotéce nebo jaká bude výše dlužné částky na Vaší hypotéce za několik let při fixaci hypotéky a kolik peněz každý měsíc zasíláte na platbu úroků.

Proč si hlídat splátkový kalendář hypotéky

Myslíte, že splátkový kalendář není důležitý? Ne vždy je toto pravdou. Pomocí splátkového kalendáře můžete přesně sledovat, kolik právě dlužíte. To se hodí před refinancováním hypotéky a při orientaci pro mimořádné splátky hypotéky. Splátkový kalendář hypotéky Vám ale hlavně poskytne informace kolik celkem přeplatíte na hypotéce. Jednoduše si také spočítáte, kolik peněz za zaplacené úroky si odečtete z Vašeho daňového základu.

Kalkulačka pro splátkový kalendář hypotéky

[shmac_calc_sc]

Tento splátkový kalendář je pouze orientačním výpočtem vložených dat. Pro přesnou nabídku a kompletní hypoteční poradenství, hypoteční servis a lepší nabídky nejen pro hypotéky mne kontaktujte ZDE