Petr Pařízek - nejen hypotéky ještě výhodněji

Odložit hypotéku se nemusí vyplatit

Vužijte také lepší řešení a získáte peníze navíc!

Tuto variantu jsem už s několika klienty, díky správně nastavenému postupu, vyřešil během několika dnů, a oni teď mají dost peněz na splácení hypotéky i další náklady.

Získejte také jistotu na následující rok, než se situace vrátí do normálu. 

Je ale potřeba jednat rychle, než ztratíte možnost tuto variantu využít.

Proč se raději vyhnout odkladu splátek?

Banky umožní odložit splátku hypotéky o tři nebo šest měsíců. Podstatné je, co to pro klienty znamená teď a v budoucnu, pokud možnost využijí. Někdo bohužel nemá na vybranou, ale pro spoustu z vás je zde jiná, bezpečnější a výhodnější varianta.Jak je to ale ve skutečnosti s odkladem splátek?

V následujícím seznamu máte několik možností, které zrovna nehrají ku prospěchu. Je na vašem posouzení, jestli chcete počítat s daným rizikem. Situace okolo omezení a možností se postupně mění a banky samozřejmě zpřísňují i posuzování. Už dávno neplatí, že si stačí spočítat hypotéku online. Obzvláště v této situaci je potřeba si porovnat jednotlivé možnosti a varianty.


  1. Jde o pouhý odklad splátek. Hned poté už musíte bezpodmínečně splácet svůj závazek. Jak to budete řešit potom? S dalším odkladem splátek už nepočítejte.
  2. Je více než pravděpodobné, že během odkladu vám banka naúčtuje úroky, které doplatíte během následujících let. Úvěr se o ně nejspíše navýší. Na začátku splácení je to až 60% měsíční splátky.
  3. Odklad splátek nelze využít pro komerční úvěry. Banka jako komerční úvěry může považovat i hypotéky na nemovitosti koupené na pronájem.
  4. Chcete si během odkladu našetřit peníze na splácení? K tomu ale budete platit i běžné náklady na provoz domácnosti, na jídlo, energie atd. Kolik si takto budete schopní odložit?
  5. Banky sice oznámily, že nebudou do registru zapisovat negativní záznam o odkladu splátek. Budou si ale tento záznam evidovat pro sebe a spolupracující banky. Kdo ví, jak s tímto záznamem bude probíhat následné posuzování při refinancování hypotéky a podobně.
  6. Každá opožděná splátka se zapíše do příslušného registru, a to ať je to za úvěr, energie, telefon, a podobně. Po určenou dobu v ní zůstává. Může to být měsíc, půl roku, 3 až 5 let. S takovým záznamem pak máte smůlu s dalším úvěrem nebo výhodnějším refinancováním.


Mám ještě pokračovat v seznamu nevýhod a rizik spojených s odkladem splátek? Už teď mnohým z vás došlo, že to nebude až taková výhra. Možná to pomůže teď, ale v následné době se to proti vám může obrátit. Ještě, že můžete využít praktičtější řešení.


Jak získat peníze na splácení

Mým klientům pomáhá jejich dostatečná finanční rezerva domácnosti na pohodlné splácení hypotéky a provoz domácnosti, nebo už teď společně řešíme potřebné kroky k zajištění dostatku peněz na splácení hypotéky a výdaje. Jak? Spočítá se varianta pro refinancování hypotéky, a k tomu využijeme navýšení úvěru, aby pak měli klienti dost peněz na splácení.

Ve většině případů neřešíme dokládání příjmů a dokonce se tak zbavíme i dalších nevýhodných půjček a úvěrů.


Ne každá banka toto ale umožní, a ne pro každého je tato možnost k dispozici a vyhovující. Právě proto je potřeba možnosti a řešení dopředu posoudit.

Váš druhý krok k jistotě na další rok

To, že jste dočetli možnosti a informace až sem, je jasné znamení, že vás opravdu zaujala možnost získat jistotu se splácením své hypotéky minimálně na následující rok. Ještě ale není zcela jasné, jestli tuto možnost můžete využít i vy. Právě proto odešlete vyplněný formulář a společně se na vaše možnosti podíváme přesněji.


Čím déle budete čekat, tím menší může být pravděpodobnost, že spolu zajistíme potřebné úkony, abyste v klidu dál spláceli hypotéku a třeba i další náklady.

Petr Pařízek - hypoteční a úvěrový specialista

Petr Pařízek

Hypoteční specialista


Již od roku 2011 řeším pro své klienty nové hypotéky, refinancování hypoték.

 

Spočítat hypotéku na online kalkulačce totiž nestačí. Se mnou získáte konzultace, výhody a lepší služby, než ve své bance nebo od svého finančního poradce.

© Provozovatel: Petr Pařízek, IČ: 711 07 762, sídlo: Okružní 2054, Nymburk. Provozovatel je zapsán v Živnostenském rejstříku. Provozovatel je vázaným zástupcem M&M finance company s.r.o., a to dle zápisu ČNB. Ochrana osobních údajů podléhá Zákonu č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.