Narození dítěte je zásadní změna ve Vašem životě. Nastává spousta změn, ale také spousta nových příležitostí a plánů do budoucna. Jak se dají kombinovat finance a dítě? Předem se omlouvám, že budu brát článek spíše po finanční stránce a jako kalkulace i porovnání možností, výhod i nevýhod, ale jsme na webu, kde se věnujeme financím. Téma jsem rozdělil do několika částí. Dnse se tedy budeme věnovat přípravě a narození dítěte. Tedy co se financí týče.

Příprava na příchod dítěte a narození dítěte

Před příchodem dítěte doporučuji, abyste si vytvořili nejen dostatečnou finanční rezervu na prvotní náklady (kočárek, postýlka, pleny, oblečení), ale tak na rozdíl v příjmech partnerky, pokud nebudou nijak razantní. Z vlastní zkušenosti vím, že určitě není nutné kupovat vše jako nové. Protože se jedná o zboží pro krátkou dobu potřeby, stejně Vám pak věci zbytečně zůstanou doma nebo je budete budete postupně prodávat a nakupovat další. To se týká nejen oblečení, ale také vybavení. Pokud nemáte možnost si odkládat dostatek peněz z výplaty, využijte volný čas před porodem k jednoduché variantě na přivýdělky. Tomuto tématu se věnuji ve článku „Jak na bezpečný a pohodlný přivýdělek na mateřské dovolené„. 

Chcete řešit tuto nebo podobnou situaci? Máte dotazy? Kontaktujte mě.

Sdílejte
Petr Pařízek
Hypoteční a úvěrový specialista. Již od roku 2011 řeším s klienty jejich potřeby i jejich plány. Výhodné řešení, lepší podmínky a slevy nejen na hypotéce zajistím ale i pro Vás. Cílem článků uvedeným v sekci Blog není pošpinění jednotlivých poskytovatelů služeb nebo jejich "pomlouvání", jak se někteří z návštěvníků domnívají. Jde mi o dostatečnou informovanost a upozornění ostatních na to, že i dobře vypadající nabídka může mít v sobě jistá rizika, na které si musíme dávat pozor. Pokud i přes toto máte výhrady a považujete některý ze článků zavádějící, nepravdivý či matoucí, zašlete mi prosím o který článek se jedná a proč zrovna Vy jej považujete za nepravdivý či zkreslený. Rád s Vámi dané téma proberu a upřesníme si, jaká je skutečnost.