Jedním z prvních kroků při koupi vlastní nemovitosti je rezervační smlouva sepsaná přímo s prodávajícím nebo zároveň i s realitní kanceláří, která prodávajícího zastupuje. Jaká jsou ale rizika takové smlouvy a co Vám může znepříjemnit pořízení vlastní nemovitosti?

Rezervační smlouva – Musíme to podepsat ještě dnes

Někteří makléři se snaží o tento mírný nátlak s dovětkem, že za pár hodin přijdou další zájemci a pokud oni podepíšou dříve, tak máte smůlu. Před podpisem rezervační smlouvy musíte udělat několik důležitých kroků, které Vám ušetří čas, peníze i starosti. Možná se Vám bude zdát, že jde o detaily, a že se to dá zajistit až potom. Ne vždy to tak ale doopravdy je.

Rezervační smlouva a její závazky i práva z ní plynoucí

Rezervační smlouva – jak a na co se připravit před podpisem

Co se svými klienty řeším před podpisem rezervační smlouvy a jak se připravujeme na další kroky? Můj seznam doporučení se Vám zobrazí pouze po nasdílení odkazu na Váš Facebook.

 

Je Vaše rezervační smlouva opravdu výhodná?

Kromě předchozích kroků si ještě pohlídejte další náležitosti, které mívá rezervační smlouva.

  • Nepodlehněte tlaku realitního makléře a vlastním emocím.
  • Před podpisem rezervační smlouvy si zjistěte Vaše možnosti pro financování nemovitosti.
  • Vyžádejte si před návštěvou návrh rezervační smlouvy a nechte si čas na její důkladné prostudování.
  • Požadujte rovnocenné podmínky a oboustranné sankce v případě porušení povinností vyplývajících z rezervační smlouvy.
  • Ujistěte se, že rezervační smlouva Vám nemovitost opravdu rezervuje.
  • V případě jakýchkoli pochybností u podmínek rezervační smlouvy, se raději poraďte s právníkem.

 

 

Sdílejte
Petr Pařízek
Hypoteční a úvěrový specialista. Již od roku 2011 řeším s klienty jejich potřeby i jejich plány. Výhodné řešení, lepší podmínky a slevy nejen na hypotéce zajistím ale i pro Vás. Cílem článků uvedeným v sekci Blog není pošpinění jednotlivých poskytovatelů služeb nebo jejich "pomlouvání", jak se někteří z návštěvníků domnívají. Jde mi o dostatečnou informovanost a upozornění ostatních na to, že i dobře vypadající nabídka může mít v sobě jistá rizika, na které si musíme dávat pozor. Pokud i přes toto máte výhrady a považujete některý ze článků zavádějící, nepravdivý či matoucí, zašlete mi prosím o který článek se jedná a proč zrovna Vy jej považujete za nepravdivý či zkreslený. Rád s Vámi dané téma proberu a upřesníme si, jaká je skutečnost.