Každý rodič časem řeší, jak by se daly naspořit nějaké peníze pro děti. Zajisté se jim hodí nějaké ty peníze, až budou studovat nebo se vrhnou do svého vlastního života. Nevím, jestli ze zvyku, ale spousta rodičů pro tento účel zvolí stavební spoření třeba od ČMSS. Možná je jejich rozhodování ovlivněno argumenty prodejců stavebního spoření a hlavně státní podporou a „výhodný úrok“.

Státní podpora není v budoucnu nijak garantována. Proč na ní tedy spoléhat?

Jak jsem již uvedl, státní podpora ke stavebnímu spoření je jedním z hlavních důvodů, proč se rodiče rozhodnou pro stavební spoření. Státní podpora činí 10% z částky, kterou jste si v daném roce odložili. Samozřejmě je omezena částkou 2.000,- Kč. Aby jste tedy ve stavebním spoření třeba od ČMSS využili státní podporu naplno, musíte si každý rok odložit 20.000,- Kč. tj. 1.666,- Kč každý měsíc. Zaokrouhlíme to tedy na 1.700,- Kč.

ČMSS a jiné stavební spořitelny

Veškeré kalkulace v článku jsou aktuální k datu vydání článku: 17.3.2016

Získejte výhodnější investice nebo spoření pro děti i pro sebe

[]
1 Step 1
Vaše jméno a příjmení
Vaše telefonní číslo
Váš dotaz nebo připomínka
0 /

Informace odeslané tímto formulářem podléhají ochraně osobních dat na základě Zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění účinném od 1. ledna 2015. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení. 

Previous
Next

 

Sdílejte
Petr Pařízek
Hypoteční a úvěrový specialista. Již od roku 2011 řeším s klienty jejich potřeby i jejich plány. Výhodné řešení, lepší podmínky a slevy nejen na hypotéce zajistím ale i pro Vás. Cílem článků uvedeným v sekci Blog není pošpinění jednotlivých poskytovatelů služeb nebo jejich "pomlouvání", jak se někteří z návštěvníků domnívají. Jde mi o dostatečnou informovanost a upozornění ostatních na to, že i dobře vypadající nabídka může mít v sobě jistá rizika, na které si musíme dávat pozor. Pokud i přes toto máte výhrady a považujete některý ze článků zavádějící, nepravdivý či matoucí, zašlete mi prosím o který článek se jedná a proč zrovna Vy jej považujete za nepravdivý či zkreslený. Rád s Vámi dané téma proberu a upřesníme si, jaká je skutečnost.